Dalies:

Lietuvā Ziemeļvalstis un Baltijas valstis kopīgi svin vasaras saulgriežus

Lietuvā Ziemeļvalstis un Baltijas valstis kopīgi svin vasaras saulgriežus
  • 16. Jun. 2017

15. jūnijā Viļņas Universitātes Botāniskajā dārzā Kairēnos notika ikgadējais vasaras saulgriežu pasākums Nordic-Baltic Midsummer 2017.

Pasākuma patronese, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) savā atklāšanas runā pauda prieku par to, ka Ziemeļvalstis un Baltijas valstis kopā svin vasaras saulgriežus Viļņā, tādējādi apliecinot kopīgo kultūras mantojumu. Prezidente arī īpaši uzsvēra nepieciešamību stiprināt Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbību, tai skaitā ņemot vērā lielo Ziemeļvalstu atbalstu Baltijas valstīm.

Savukārt Norvēģijas vēstnieks Lietuvā NB8 (Nordic – Baltic Eight) vēstniecību vārdā akcentēja, ka vasaras saulgrieži visās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs ir ļoti populāri svētki, kas ir vēl viens apliecinājums draudzīgajām saitēm un ciešajai sadarbībai.

Lasītākās ziņas valstī

Vasaras saulgriežu svinēšanu organizēja Ziemeļvalstu un Baltijas valstu vēstniecības Lietuvā sadarbībā ar šo valstu tirdzniecības palātā Lietuvā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Lietuvā un Lietuvas Republikas prezidenta kanceleja. Svinību viesiem tika piedāvāta daudzveidīga kultūras programma.

Latvija piedāvāja ziedu un vainagu pīšanas tradīcijas, ko demonstrēja meistardarbnīcas “Grieta” floristes no Jelgavas Ieva Ģērmane un Baiba Svare.

Līdzās katras valsts folkloras tradīcijām tika piedāvāta arī nacionālie ēdieni. Latvijas stendā svinību dalībnieki tika cienāti ar Valmiermuižas alu, Jāņu sieru un speķa pīrādziņiem. Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis pasākuma viesus iepazīstināja ar latviskām alus brūvēšanas tradīcijām.

Svinības apmeklēja vairāk kā 600 cilvēku. Svētku viesi bija Lietuvas valsts institūciju, pašvaldību un Viļņas diplomātiskā korpusa pārstāvji, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu diasporas pārstāvji Lietuvā, kā arī Ziemeļvalstu un Baltijas valstu tirdzniecības palātu Lietuvā biedri, uzņēmēji, žurnālisti, mākslinieki, u.c. viesi.

Latvijas dalību šajā pasākumā atbalstīja arī Latvijas uzņēmēji Lietuvā. Vēlamies izteikt lielu pateicību “Sakret”, “Likmere”, “Citadele”, “Grifs AG”, “Biuro pasaulis”, “Baltic Travel Group”, “Elektrum” un “Grant Thorton”.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti