Dalies:

Lietuva šoseju no Viļņas līdz Latvijai nodēvēs par “Baltijas ceļu”

Lietuva šoseju no Viļņas līdz Latvijai nodēvēs par “Baltijas ceļu”
Kaspars Teilāns
  • 12. Feb. 2020

Lietuvas valdība trešdien, 12.februārī, pieņēmusi lēmumu nosaukt par Baltijas ceļu automaģistrāli no Viļņas līdz Latvijas robežai par godu 1989.gada 23.augustā notikušajai Baltijas ceļa akcijai. Toreiz aptuveni divi miljoni cilvēku Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas, lai pieminētu 1939.gada 23.augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un stiprinātu cits citu cīņā par Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

Baltijas ceļa vārdu nesīs automaģistrāles posmi Viļņa-Panevēža un Panevēža-Pasvale-Latvijas robeža.

Tā tiks godam iemūžināts notikums, kuram ir īpaša nozīme Lietuvas valsts vēsturē, valdības sēdē izteicies Lietuvas satiksmes ministrs Jaroslavs Narkevičs.

Lasītākās ziņas valstī

Ideju rosinājusi Lietuvas Seima Brīvības cīņu un valsts vēsturiskās atmiņas komisija, un Satiksmes ministrija to atbalstījusi. Lietuva iecerējusi aicināt līdzīgi rīkoties arī Latviju un Igauniju. Narkevičs jau sestdien gatavojas apspriest šo jautājumu ar savu Latvijas kolēģi Tāli Linkaitu.

Baltijas ceļš pasaulē kļuvis par simbolu miermīlīgai pretošanās kustībai. 2004.gadā cilvēki Taivānā sadevās rokās, lai protestētu pret Ķīnas militārajiem draudiem, 2013.gadā līdzīgā akcijā vienojās katalāņi, vēloties iegūt neatkarību no Spānijas, bet pērn tūkstošiem cilvēku Honkongā izveidoja 40 kilometrus garu ķēdi, protestējot pret Ķīnas iejaukšanos teritorijas autonomijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti