Dalies:

Liepājas pašvaldības pārstāvji apbraukā Eiropu, aicinot atgriezties

Liepājas pašvaldības pārstāvji apbraukā Eiropu, aicinot atgriezties
LETA/Ieva Lūka
  • 14. Feb. 2020

Liepājas pašvaldības pārstāvji sākuši apbraukāt ārvalstis, lai uzrunātu cilvēkus atgriezties, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

"Pirmās valstis, kurās uzrunāt aizbraukušos liepājniekus, protams, bija Lielbritānija un Īrija, jo statistika liecina, ka tieši no šīm divām valstīm visvairāk cilvēku atgriezies. Līdzīgi ir ar Nīderlandi, Vāciju - tur esošie ir pelnījuši, lai pie viņiem brauktu un stāstītu par atgriešanās iespējām," sacīja Ansiņš.

Par nākamo vietu pasaulē, kur tiks uzrunāti tur dzīvojošie mūsu tautieši, pētījumu rezultātā izvēlēta Nīderlande, pēc tam sekos citas valstis. Uzrunāšanas procesu atvieglojot sociālie tīkli, biedrības, neformāli dibinājumi, latviešu kopienas un vēstniecības.

Lasītākās ziņas

"Darām visu iespējamo, lai ārvalstīs uz tikšanos sapulcinātu pēc iespējas lielāku skaitu tautiešu," sacīja Ansiņš, piebilstot, “Ikvienas Latvijas pilsētas un novada pašvaldības mērķis ir aizbraucējus atgriezt dzimtenē. Tās nav tikai emocijas, tas ir būtisks jautājums arī pilsētas ekonomikai - aizvien vairāk uzņēmumu mūsu pilsētā sāk darbību un mums pietrūkst profesionāļu, kas pārvaldītu gan valodas, gan zināšanas konkrētās nozarēs.”

Līdz šim Liepājā no ārvalstīm atgriezušies vairāk nekā 140 cilvēki, kas ir lielākais skaits Kurzemē. Turklāt viņu vidū ir ne vien liepājnieki, bet iepriekš no citām pilsētām aizbraukušie, norādījis Ansiņš.

Viens no akūtākajiem jautājumiem Liepājā, kas patlaban bremzē cilvēku atgriešanos, pēc politiķa domām ir nepietiekams vietu skaits bērnudārzos.

"Tā ir augstākā prioritāte, kas jārisina ļoti strauji," sacīja Ansiņš.

Otra problēma esot dzīvokļu tirgus.

"No vienas puses, Liepājā ir liels dzīvojamais fonds, bet tajā pašā laikā ir problēmas ar īres dzīvokļiem, un tieši šis jautājums nereti attur remigrantus no atgriešanās," teicis politiķis.

Taču ne vietu trūkumu bērnudārzos, ne īres dzīvokļu nepietiekamību Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks neuzskata par nepārvaramu šķērsli, lai cilvēki atgrieztos.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti