Dalies:

Liels ASV tehnoloģiju uzņēmums nopērk latviešu kompāniju "AirDog"

Liels ASV tehnoloģiju uzņēmums nopērk latviešu kompāniju "AirDog"
LETA/Ieva Čīka
  • 15. May. 2020

Latvijas bezpilota lidaparātu ražotāju "AirDog" iegādājies viens no lielākajiem ASV gudro māju drošības risinājumu izstrādātājiem "Alarm.com", informē "AirDog" pārstāvji. Pēc "AirDog" iegādes "Alarm.com" plāno paplašināt inženieru un programmētāju komandu un izskatīs iespējas attīstīt savu biznesu Baltijā. "Alarm.com" Latvijas "AirDog" raksturo kā spēcīgu programmētāju un inženieru komandu, kas izstrādā un attīsta tirgu definējošus patēriņa produktus un pārkāpj dronu ražošanas tehnoloģiju robežas.

"Nasdaq" biržā kotētais uzņēmums ar "AirDog" iegādi plāno sekmēt robotikas izpēti un attīstību "Alarm.com" viedajām mājām un biznesa tehnoloģijām, kā arī veicināt kompānijas starptautisko izaugsmi, tajā skaitā Baltijas valstīs. Darījuma summu puses neatklāj.

"Mūsdienu mainīgajā un strauji progresējošajā informācijas tehnoloģiju laikmetā robotika ir nozare, kurā nepieciešama daudzpusīga pieeja problēmu risināšanā. Spēku apvienošana ar "Alarm.com" ir iespēja paplašināt mūsu inženieru komandu un pilnībā izmantot tās radošo potenciālu," uzsver "AirDog" līdzdibinātājs un izpilddirektors Agris Ķipurs.

Lasītākās ziņas

"Alarm.com" izstrādā progresīvas tehnoloģijas, kas miljoniem cilvēku 40 pasaules valstīs, galvenokārt ASV un Kanādā, palīdz pārvaldīt un aizsargāt savas mājas un uzņēmumus.

"Līdz ar "Airdog" komandas tehniskā potenciāla pievienošanu, esam paplašinājuši "Alarm.com" izaugsmes iespējas gan esošajos tirgos, gan jaunu tirgu apguvē. Baltija ir kļuvusi par lielisku inženierzinātņu, datorredzes zinātnes un robotikas centru. Mēs plānojam paplašināt komandu un izvērst savu darbību Baltijas valstīs," norāda "Alarm.com" produktu vadītājs Dens Kerzners.

Pēc veiksmīgi īstenotās pirmās "Kickstarter" līdzekļu vākšanas kampaņas 2014.gadā "AirDog" sevi pieteica ar vienu no pasaulē pirmajiem komerciālajiem droniem, kas darbojas ar automātiskās sekošanas funkciju. Starp "AirDog" inovācijām ir autonoms "hands-free" drons, kas spēj sekot sportistiem un kura vadīšanai nav nepieciešama vadības pults, piedevām tas ir salokāms ērtai transportēšanai. "AirDog" saņēma arī balvu par labāko inovāciju un robotu pasaules lielākajā tehnoloģiju un inovāciju izstādē "CES 2015" ("Consumer Electronics Show") Lasvegasā (ASV).

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti