Dalies:

Lieldienas! Iegaumē to!

Lieldienas! Iegaumē to!
Foto: Latviešu centrs Bērzaine Freiburgā
  • 19. Apr. 2019

Prāvests Dāvis Kaņeps Lieldienās aicina atcerēties, ka Dieva nodoms glābt cilvēci piepildījies Jēzū.

Viņš nav šeit, bet ir augšāmcēlies. Pieminiet, ko Viņš jums runājis, vēl Galilejā būdams, sacīdams: “Cilvēka Dēlam būs tapt nodotam grēcinieku rokās un krustā sistam un trešā dienā augšāmcelties.” Un tās atcerējās Viņa vārdus. Lūkas ev. 24:6-8

Iepazīsties ar Džordžu Bērdu un Heroldu Hatčinu. Džordžs ir tas puišelis ar kaklasaiti un īpaši akurāti apgrieztajiem matiem attēla kreisajā pusē. Viņam blakus ir Herolds – zēns ar diezgan spurainu matu ērkuli, tērpies T kreklā. Pacenties viņus iegaumēt jau tūlīt! Ar šiem vārdiem iesākas katra Deiva Pilkija sarakstītā grāmata no jestrās serijas “Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis”. Iegaumē un atceries!

Lasītākās ziņas

Mūsu laikos daudz ko atcerēties! Kalendāri piebārstīti pilni visādiem pienākumiem, ārstu vizītēm, apmeklējumiem, tikšanām, atgādinājumiem izdarīt vai iesniegt to un to, u.t.t. Birokratiskais laikmets no mums prasa parakstus un atskaites par visu, ko esam ieņēmuši un izdarījuši. Ja visu saliekam kopā, jābrīnās, ka smadzenes spēj vēl vienu domu izdomāt!

Lūkasa evaņģelija tekstā atrodam sievas, katrai par savam vārdam: “Un tur bija Marija Magdalēna un Joanna, un Marija, Jēkaba māte, un citas ar tām.” Pacenties iegaumēt viņas tūlīt! Jo Lieldienu stāsts viņām ir par atcerēšanos, par iegaumēšanu, saslēdzot acīmredzamo ar tiem vārdiem, ko Jēzus tām agrāk bija teicis, par to, kā Cilvēka Dēlam būs tapt nodotam grēcinieku rokās un krustā sistam un trešā dienā augšāmcelties.

Bet atnesot šo vēsti Jēzus mācekļiem (te: apustuļiem), tie neticēja tām, jo viņi šo stāstīšanu uzskatīja par pasaku (bet no grieķu oriģinālvalodas tas burtiskā tulkojumā sanāktu: “aizmiršanas izplūdumu”). Kam tur bija vispār ko ticēt? Ko lai atceras no visa iepriekšējā? Viss, ko mācekļi droši vien varēja atcerēties tajā mirklī, bija cik ātri vien tie pameta savu skolotāju, ganu un draugu izšķirīgajā brīdī! Galvas pārpildītas ar savu vainas apziņu, varbūt ar domām, kā citādi viņi būtu varējuši rīkoties – nebija vietas smadzenēs ieņemt šo pārsteidzošo atklājumu!

Lūkas rotaļājas ar šo vārdu– iegaumēt, pieminēt jeb atcerēties Jēzus augšāmcelšanās stāstā. Kaps, kuŗā Jēzus tika guldīts no grieķu oriģinālvalodas tekstā sanāk – “piemiņas kaps”, vieta uz kurieni dodamies pieminēt. Lūkas it kā saka: jūs iegaumējāt vietu, kuŗā Jēzus mirstīgās atliekas guldītas, bet Dievam ir cita pieminēšana prātā. Dievs piemin un atceras savus apsolījumus, no mūžu mūžiem!

Dievs piemin, ka viņa mājoklis ir un būs starp cilvēkiem. Dievs piemin savu žēlastību līdz pēdējai audzei. Dievs piemin savu mīļoto Dēlu, kuŗu viņš cēlis augšā no mirušajiem. Dievs piemin un tur savā acu priekšā ikkatru dvēseli un cilvēka vārdu. Dievs ir dzīvo Dievs, tāpēc, ka viņš piemin!

Kā jau agrāk minēju: mums katram atcerēties, ko bijām solījuši, teikuši, izdarījuši, domājuši, ir gaužām neiespējamā misija. Labi tāpēc atcerēties, ka Dievs ir “otras iespējas” Dievs! Šķiet Džordža un Herolda dzīves būtu ātri vien krietni ierobežotas, ja tos neizglābtu supervaronis, gadījuma apstākļi un citas nejaušības. Tāpēc ar šiem puikām nāksies sastapties no jauna un atkal no jauna.

Ar Jēzus Kristus augšāmcelšanos mēs pieminām, ka Dieva nodoms glābt cilvēci un neaptveŗamo visumu no nāves un bezcerības piepildījās Jēzū. Redziet, kādu mīlestību Tēvs mums ir parādījis, ka tiekam saukti Dieva bērni, un mēs tādi arī esam. (1. Jāņa 3:1) Pacenties iegaumēt to tūlīt savā dzīvē, draudzē un Baznīcā!

 

Autors: Dāvis Kaņeps
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"
Foto: Latviešu centrs Bērzaine

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti