Dalies:

Lielbritānijas pilsoņi atgūs savas zilās pases

Lielbritānijas pilsoņi atgūs savas zilās pases
Foto: gov.uk
  • 24. Feb. 2020

No marta Lielbritānijas valdība sāks izsniegt saviem pilsoņiem jauna parauga pases. Tās būs tumši zilas, nevis sarkanas kā Eiropas Savienības valstīs, ziņo LSM.LV. Atgriešanās pie tumši zilās pasu krāsas bija viens no "Brexit" atbalstītāju emocionāliem saukļiem pirms referenduma par izstāšanos no bloka. Tomēr izrādās, ka jaunās britu pases tiks drukātas Polijā.

Lielbritānijas iekšlietu ministre Priti Patela šonedēļ ar lepnumu paziņoja, ka jau pēc dažām nedēļām varas iestādes sāks izsniegt jauna parauga pases. Tās būs tumši zilas, gluži kā pirms 1988. gada, kad Apvienotā Karaliste kopā ar pārējām Eiropas Savienības valstīm sāka izmantot tumši sarkanās pases. Toreiz Lielbritānijai nebija juridiska pienākuma mainīt ceļošanas dokumenta krāsu. Tomēr valdība nolēma sekot pārējām bloka valstīm.

Iekšlietu ministre Patela paziņoja, ka jaunā parauga pasēm būs īpašs dizains. Viņa pauda prieku, ka britu pases atkal būs daļa no viņu nacionālās identitātes. Arī premjers Boriss Džonsons iepriekš ir sacījis, ka pases krāsas nomaiņa esot lielisks lēmums. Viņš atcerējās arī personiska zaudējuma un neapmierinātības sajūtu, kad viņam un pārējiem britiem tika, viņa vārdiem izsakoties, atņemta zilā pase. 

Lasītākās ziņas valstī

Tomēr raidsabiedrība CNN norādīja, ka jaunās pases tiks drukātas Polijā, un par to atbildēs Francijas un Nīderlandes kopuzņēmums „Gemalto”. 

Pases krāsa bija nozīmīgs emocionālais arguments aģitācijas kampaņas laikā pirms referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. "Brexit" aizstāvji bieži vien uzstāja, ka atgriešanās pie tumši zilās krāsas simbolizēs to, ka viņu valsts atgūst savu identitāti un brīvību no Eiropas Savienības. Turpretī izstāšanās pretinieki to dēvēja par apsēstību.

Organizācija "Leave.eu" tviterī paziņoja, ka jaunā dizaina pases simbolizēs nācijas gara atjaunošanu. Turpretī bijušais Eiropas Parlamenta deputāts Edvards Makmilans-Skots sacīja, ka šīs pases simbolizē Konservatīvās partijas attieksmi pret Eiropu, kas balstās uz izolacionismu,  ignoranci un pašdestrukciju.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti