Dalies:

Lielbritānijas parlaments noraida ārkārtas vēlēšanu rīkošanu

Lielbritānijas parlaments noraida ārkārtas vēlēšanu rīkošanu
Pixabay
  • 10. Sep. 2019

Lielbritānijas parlaments naktī uz otrdienu, 10. septembri, pēdējā sēdē pirms darbības apturēšanas uz piecām nedēļām  noraidīja premjera Borisa Džonsona ierosinājumu rīkot ārkārtas vēlēšanas oktobrī. Deputāti arī  pieprasīja valdībai publiskot  bezvienošanās "Brexit" seku izvērtējumu.Lielbritānijas parlaments noraida ārkārtas vēlēšanu rīkošanuUģis LībietisLai izsludinātu ārkārtas vēlēšanas, ir nepieciešams divu trešdaļu jeb 434 parlamenta deputātu atbalsts, taču tikai 293 deputāti nobalsoja par, un 46 – pret, bet pārējie no sēdes dalībniekiem atturējās, ziņoja britu raidsabiedrība BBC.

Deputāti ar nelielu balsu pārsvaru arī nobalsoja par ierosinājumu, kas uzdod valdībai publiskot visa veida komunikāciju, tostarp privāto e-pastu un mobilo telefonu saraksti, kas saistīta gan ar parlamenta darba apturēšanu, gan gatavošanos "Brexit" bezvienošanās scenārijam. Likumdevēji uzskata, ka viņiem ir visas tiesības uzzināt, ar kādiem riskiem var nākties saskarties, lai tālāk šo informāciju labāk pasniegtu saviem vēlētājiem.

Džonsona partija septembra sākumā zaudēja pat nelielu vairākumu parlamentā.

Lasītākās ziņas valstī

Džonsons debatēs ironizēja, ka opozīcija negrib ārkārtas vēlēšanas, jo negrib redzēt leiboristu līderi Džeremiju Korbinu kā premjeru, vēstīja “Sky News”.  Džonsons arī paziņoja, ka pagājušajā nedēļā, balsojot pret ārkārtas vēlēšanām, leiboristi kļuva par pirmo opozīciju vēsturē, kas pauda uzticību valdībai.

Korbins atbildes runā paziņoja, ka opozīcija nebaidās no ārkārtas vēlēšanām, taču neriskēs ar bezvienošanās “Brexit”, vēstīja “Sky News”.  

Opozīcijas līderis arī sacīja, ka vienīgais vērtīgais Džonsona runas aspekts bija skaidras pazīmes tam, ka Džonsons negrasās ievērot likumu, kas bloķē bezvienošaās “Brexit” un uzliek par pienākumu prasīt izstāšanās no ES pagarinājumu, ja līdz 31. oktobrim netiks panākta vienošanās.

Bijušais toriju ministrs Alans Dunkans debatēs pauda, ka premjers ir nonācis “Kafkas stila lamatās” - viņam ir grūti vadīt valdību, bet nav iespējams sasaukt ārkārtas vēlēšanas.  

Pēc balsojuma Džonsons paziņoja, ka opozīcija grib, lai britu premjers dotos uz vitāli svarīgajām sarunām bez iespējas tās atstāt.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti