Dalies:

Lielbritānijas latvieši turpina līdzekļu vākšanu bezmaksas pulciņu «Robotika» atbalstam Latvijas internātskolās

Lielbritānijas latvieši turpina līdzekļu vākšanu bezmaksas pulciņu «Robotika» atbalstam Latvijas internātskolās
  • 19. Mar. 2018
Kopā ar Lielbritānijā reģistrētās latviešu labdarības organizācijas «Giving for Latvia» atbalstu, ir uzsākta ziedojumu vākšanas kampaņa Apvienotajā Karalistē, lai iegādātos iztrūkstošo tehnisko aprīkojumu un palīdzētu internātskolu bērniem turpināt nodarboties ar tehnisko jaunradi un bezmaksas interešu izglītību pēc stundām, kuru tie nevar atļauties.

Iesaistoties kampaņā «Robotika Latvijas internātskolās», mēs varam kopīgi savākt nepieciešamās 5000 britu mārciņas, lai robotikas pulciņos mācības uzsākušie Latvijas internātskolu audzēkņi un viņu skolotāji varētu noslēgt pirmās apmācības, uzbūvēt savu pirmo robotu, kā arī sagatavoties savām pirmajām starpskolu sacīkstēm.

Vērienīgais tehniskās jaunrades un ārpusstundu izglītības labdarības projekts Latvijas internātskolu audzēkņu atbalstam un skolu izglītības procesa attīstībai ir Lielbritānijas latviešu organizācijas un labdarības biedrības «Bērzes Strazdi» iniciatīva, kas tika aizsākta pirms diviem gadiem. Pateicoties ārzemēs dzīvojošās latviešu kopienas ziedojumiem un citu interesentu Latvijā atbalstam gada garumā, 2017. gada pavasarī tika uzsākta vairāku Latvijas novadu internātpamatskolu pasniedzēju apmācība.

Šī mācību gada sākumā ar robotikas pulciņam nepieciešamo tehnisko aprīkojumu jau tika nodrošinātas Upītes, Vaiņodes, Kandavas, Iecavas un Jūrmalas pilsētas internātskolas un pats svarīgākais – uzsāktas audzēkņu apmācības. Šobrīd šajās piecās Latvijas novadu izglītības iestādēs bezmaksas robotikas pulciņos kopumā aizrautīgi darbojas 44 audzēkņi, vecuma grupā no 5. līdz 9. klasei.

Sabiedriskā labuma organizācijas «Bērzes Strazdi» īstenoto tehniskās jaunrades izglītības projektu pirmajā mācību gadā noslēgs pirmais starpskolu sacensību pasākums - «Ghetto Robotics» sacensības, kurās piedalīsies labdarības izveidoto robotikas pulciņu audzēkņi no internātskolām, lai sacenstos savās robotu dizaina un programmēšanas prasmēs. Audzēkņi varēs dalīties vērtīgajās iemaņās, kuras guvuši darbojoties ar interesantām tehnoloģijām, reizē uzlabojot savu pašvērtējumu sekmes skolā citos mācību priekšmetos.

«Labdarības projekta «Robotika Latvijas internātskolās» uzdevums ir ar robotikas pulciņu ieviešanu šajās skolās veicināt arī internātskolu bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, kas ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē. Tādā veidā piesaistot skolēnu interesi programmēšanai, inženierzinātnēm, elektronikai, projekta mērķis ir uzlabot viņu izglītības kvalitāti un, iespējams, arī konkurētspēju nākotnē», saka labdarības biedrības «Bērzes Strazdi» vadītājs Toms Zeltiņš.

Vērienīgais divu gadu projekts Latvijas internātskolās tiek īstenots sadarbībā ar «Robotu Skola», laboratoriju aprīkojuma piegādātājs «Biosan», sadzīves robotu ražotājs «iRobot», ielas sporta un kultūras kustība «Ghetto Games». Projekta kopējas izmaksas – 20 000 eiro.

«Bērzes Strazdi» savos labdarības projektos vienmēr ir likuši uzsvaru uz sociālās nevienlīdzības mazināšanu bērnu un jauniešu vidū vispārizglītojošās izglītības iestādēs Latvijā. Kopīgiem spēkiem ar Lielbritānijā dzīvojošajiem tautiešiem un savos organizētajos izklaides pasākumos Apvienotajā Karalistē, biedrība jau vairākus gadus vāc līdzekļus mazturīgo izglītības iestāžu un internātskolu Latvijas lauku novados atbalstam. «Bērzes Strazdi» biedrībai ir sabiedriskā labuma «Bērzes Strazdi» organizācijas (SLO) statuss Latvijā.

"Giving for Latvia" ir Lielbritānijā reģistrēta labdarības organizācija (reģ. nr. 1161932). To 2009. gadā dibinājusi grupa jauno Latvijas profesionāļu, kuri strādā Londonā. Organizācijas mērķis ir atbalstīt tos bērnus un vecākus Latvijā, kuri cietuši no emocionālas un fiziskas vardarbības, kā arī tos, kuri nonākuši grūtībās vecuma, invaliditātes, finansu problēmu un citu grūtību dēļ. Kopš dibināšanas bērnu krīzes centru, bērnu ar speciālām vajadzībām un dažādu citu sabiedriskā labuma biedrību projektiem novirzīti £35 tūkstoši naudisko ziedojumu un vairāk kā 5.5 tonnas mantisko ziedojumu. www.givingforlatvia.com

Atbalstīt ir vienkārši un ērti:
GIVING FOR LATVIA (UK) ziedojumu kontā: https://mydonate.bt.com/fundraisers/robotika
Liels paldies par atbalstu visiem ziedotājiem!
Info: labdarība@strazdi.co.uk

Attēls: Bērzes Strazdi - Labdarība

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti