Dalies:

Lielbritānijas iedzīvotājus lūdz ziņot par Covid-19 radītajām problēmsituācijām

Lielbritānijas iedzīvotājus lūdz ziņot par Covid-19 radītajām problēmsituācijām
CC0 licence
  • 01. Apr. 2020

Lai iespējami veiksmīgāk palīdzētu ikvienam Lielbritānijas iedzīvotājam pārdzīvot koronavīrusa Covid-19 radīto krīzi, spēkus apvienojušas Apvienotās Karalistes pašvaldības un biedrības. Pašreiz no ikviena iedzīvotāja, kurš krīzes dēļ nonācis grūtībās, tiek apkopota informācija par radušos problēmu un vajadzīgo palīdzību.

Latviešu kopienā cilvēku vajadzības apkopot uzņēmusies Latviešu Nacionālā padome Lielbritānijā (LNPL). Ikviens tautietis, kuram pašam vai kura ģimenes loceklim radušās problēmas vai krīzes situācija saistībā ar koronavīrusa pandēmiju un Lielbritānijā izsludinātajiem stingrajiem ierobežojumiem, lūgts sazināties ar LNPL, rakstot uz palidzibaman@gmail.com un norādot arī pašvaldību, kurā dzīvo.

Informācijas apkopošanas mērķis ir identificēt problēmas, kas nepieciešamības gadījumā vairotu pašvaldību spēju palīdzēt vai sniegt vērtīgu padomu.

Lasītākās ziņas valstī

“Ja mēs nezināsim jūsu vajadzības, pašvaldības nevarēs jums sniegt atbalstu,” teikts LNPL izplatītajā paziņojumā. 

Kā portālam latviesi.com norādīja LNPL pārstāve Inese Asermane, palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem pašvaldības cieši sadarbojas ar dažādām organizācijām, tostarp Sarkano krustu, NHS, Nodarbinātības dienestu, patversmēm, brīvprātīgo organizācijām un biedrībām.

“Šīs organizācijas zina riska grupās esošo cilvēku pamatvajadzības, piemēram, grūtības tikt uz veikalu pēc produktiem, medicīnas precēm, darbu vai situāciju, ka darba laikā nav, kur atstāt bērnu. Tās ir standarta situācijas” skaidro Asermane, “Bet ir situācijas, par kurām netiek ziņots un kas varētu būt kritiskas. Cilvēki nezina, kur griezties vai nemāk valodu. Ir dažādi iemesli. Šādas situācijas nevar apkopot, ja cilvēki nedalās ar informāciju. Tādēļ pašvaldības lūdz visām kopienām un biedrībām apzināt šādas situācijas.”

Asermane lūdz cilvēkus sazināties ar LNPL, lai sabiedrības parstāvji labāk varētu viens otru pasargāt. Apkopotās problēmsituācijas tiks nosūtītas konkrētajām pašvaldībām.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti