Dalies:

Lielbritānija sāks pakāpenisku ierobežojumu mazināšanu

Lielbritānija sāks pakāpenisku ierobežojumu mazināšanu
CC0 licence
  • 11. May. 2020

Lielbritānija vēl nav gatava pilnībā atcelt ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, taču tiks sperti piesardzīgi soļi atpakaļ pie normālāka dzīves ritma, svētdienas vakarā televīzijas uzrunā informēja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons. Viņš gan esot gatavs "nospiest bremzes" atvieglojumiem, ja parādīsies jauni uzliesmojumi.

Pašlaik Lielbritānijas iedzīvotāji oficiāli mājas drīkst atstāt vienu reizi dienā, lai nodarbotos ar kādu aktivitāti, neskaitot vajadzību doties uz darbu klātienē vai pie ārsta. No šīs nedēļas trešdienas tiks atļauts bez ierobežojumiem ārā nodarboties ar sportu un sauļoties, taču kopā to drīkstēs darīt tikai tie, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā, norādījis premjers.

Otrajā  posmā, kas varētu sākties 1. jūnijā, varētu tikt atļauts pakāpeniski atvērt veikalus un ļaut pamatskolu audzēkņiem atgriezties skolās.

Lasītākās ziņas valstī

"Trešajā posmā, kas sāksies ne agrāk kā jūlija sākumā (..), mēs ceram atvērt kaut vai daļu viesmīlības nozares un citas sabiedriskās vietas ar nosacījumu, ka tās būs drošas un tiks nodrošināta sociālā distancēšanās," sacīja Lielbritānijas premjers.

Iespējams, vismaz daļai Lielbritānijā no ārvalstīm iebraukušajiem cilvēkiem tiks noteikta 14 dienu karantīna.

Plāns par pakāpenisku ierobežojumu mazināšanu tikšot detalizētāk izskaidrots šodien, atbildot uz parlamenta deputātu jautājumiem.

Ar jauno koronavīrusu Lielbritānijā inficējušies vairāk nekā 219 000 cilvēku, un Covid-19 prasījis vairak nekā 31 000 dzīvību.

Avots: LSM.LV/BBC

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti