Dalies:

Lielbritānija piedalīsies EP vēlēšanās

Lielbritānija piedalīsies EP vēlēšanās
Foto: CC0 licence
  • 07. May. 2019
Arī Lielbritānijas iedzīvotajiem būs jādodas balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās, jo tās notiks. To otrdien paziņojis premjerministres Terēzas Mejas faktiskais vietnieks Deivids Lidingtons.
 
Vēlēšanas Lielbritānijā ieplānotas 23. maijā.

Meja cerēja, ka valstij tajās nebūs jāpiedalās, ja britu parlamentārieši līdz tam apstiprinātu “Brexit” līgumu. Kā informējis viņas vietnieks, šo procesu līdz vēlēšanu datumam nav iespējams pabeigt.

KONTEKSTS:

2016. gada Lielbritānijā referendumā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no ES. Kopš tā laika tika strādāts pie Lielbritānijas un ES vienošanās par izstāšanās procesu. Savu piekrišanu tam deva ES valstis, taču piedāvāto vienošanos trīs reizes noraidīja britu parlaments.

Lasītākās ziņas valstī

2019. gada 29. marts bija datums, kad sākotnēji bija paredzēta Lielbritānijas izstāšanās no bloka. Vēlāk izskanēja vēl divi iespējamie datumi: 12. aprīlis vai 22. maijs.

Taču aprīļa vidū Lielbritānijas premjere Terēza Meja un pārējo ES valstu līderi vienojās par iespēju atlikt "Brexit" līdz 31. oktobrim. Meja gan pauda cerību, ka valsts pametīs bloku ātrāk.

Autors: LSM.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti