Dalies:

Lielbritānijā no mājām ļauts iziet tikai noteiktās situācijās

Lielbritānijā no mājām ļauts iziet tikai noteiktās situācijās
CC0 licence
  • 24. Mar. 2020

Vakar, 23.marta vakarā, tiešraides uzrunā tautai Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons paziņoja, ka turpmāk tiek ieviesti ļoti stigri sabiedriskās kārtības noteikumi, kurus “negribētu ieviest neviens premjerministrs”, taču tie nepieciešami, lai glābu tūkstošiem dzīvību un palīdzētu nepārslogot nacionālās veselības sistēmas darbiniekus. Jaunie noteikumi paredz, ka Lielbritānijas iedzīvotāji drīkst pamest mājas tikai dažu, ļoti konkrētu iemeslu dēļ.

Šie iemesli ir:

  • Veikala apmeklējums, lai iegātātos “pašu nepieciešamāko”. Turklāt veikals jāapmeklē iespējami reti. Premjers aicina iespēju robežās izmantot piegādes mājās.
  • Veselības apstākļu dēļ – lai saņemtu palīdzību pats vai sniegtu atbalstu cilvēkam, kuram ir grūtības par sevi parūpēties pašam.
  • Došanās uz un no darba tiem, kuriem nav iespējams strādāt no mājām.
  • Viena aktivitāte dienā ārpus mājām – piemēram, pastaiga, skrējiens vai izbrauciens ar velosipēdu. Šim nolūkam parki tiks atstāti atvērti, taču jebkuru pulcēšanos, kas būs lielāka par diviem cilvēkiem, policijai būs tiesības izklīdināt. Tas gan neattiecas uz cilvēkiem, kas dzīvo vienā mājoklī.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat premjers norādīja, ka tiks slēgti veikali, kas nepārdod pirmās nepieciešamības preces. Aizvērtas tiks arī bibliotēkas, rotaļlaukumi, publiskie sporta laukumi un lūgšanu vietas. Šajā laikā aizliegtas kāzas vai kristības, taču ne bēres.

“Ja jūsu draugi šajā laikā aicina tikties, jums jāsaka - “nē”,” savus tautiešus instruē Džonsons. Viņš aicina arī atturēties no jekādas saskarsmes ar ģimenes locekļiem vai tuviniekiem, kuri nedzīvo vienā mājoklī.

Noteikumu pārkāpšanas gadījumā draud naudas sods.

Šādi, daudz striktāki noteikumi ieviesti, jo pagājušajā nedēļā valdības izziņotais aicinājums ievērot sociālo distancēšanos nav nesis pietiekami straujus rezultātus, ziņo BBC. Daudzi cilvēki sociālo distancēšanos labprātīgi nav ievērojuši, turklāt “Covid-19” inficēto un bojā gājušo skaits Lielbritānijā strauji aug, aizvien vairāk noslogojot valsts slimnīcas un medicīnas personālu. Līdz vakardienai, 23.martam, Lielbritānijā oficiāli bija reģistrēti 6650 jaunā vīrusa inficēšanās gadījumi un 335 bojāgājušie. Visvairāk vīruss skāris galvaspilsētu Londonu, kur pašreiz reģistrēti 129 koronavīrusa izraisīti nāves gadījumi.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti