Dalies:

Lielbritānija nāk klajā ar “punktu sistēmu” nākotnes iebraucējiem

Lielbritānija nāk klajā ar “punktu sistēmu” nākotnes iebraucējiem
  • 19. Feb. 2020

Lielbritānija plāno ieviest jaunu imigrācijas sistēmu, kas izbeidz cilvēku brīvu kustību un nosaka prioritāti augsti kvalificētam darbaspēkam. Potenciālie iebraucēji tiks vērtēti punktu skalā, paredz jaunais plāns. Iecerēts, ka šī sistēma nomainīs līdzšinējo, kuru Lielbritānijai bija jāievēro kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstij.

Lielbritānija 31.janvārī atstāja ES, kuras dalībvalsts tā bija 47 gadus, un pēc pārejas perioda beigām, kas plānotas šogad 31.decembrī, vairs neievēros ES noteikumus.

"Mēs izbeidzam brīvu kustību, atgūstot mūsu robežu kontroli un ievērojot tautas prioritātes," otrdienas vakarā savā paziņojumā sacīja Lielbritānijas iekšlietu ministre Priti Patela.

Lasītākās ziņas valstī

Lielbritānijas robežu kontrole bija viens no jautājumiem, kas 2016.gada referendumā pamudināja vēlētājus nobalsot par izstāšanos no ES. Jaunā sistēma gan neskars vairāk nekā 3,2 miljonus ES pilsoņu, kas jau pašreiz atrodas valstī un pieteikušies palikt Lielbritānijā. Taču ikvienam, kurš vēlēsies iebraukt no jauna, nāksies “sakrāt” noteiktu punktu skaitu.

Valdības ierosinātā jaunā imigrācijas sistēma nosaka punktus par katru kvalifikāciju vai prasmi un paredz, ka katram viesstrādniekam jāiegūst vismaz 70 punkti.

Potenciālajam imigrantam, kurš pelnīs vismaz 25 600 mārciņas (30 830 eiro) gadā, par to paredzēti 20 punkti. Tiem, kas pelnīs tikai noteikto minimālo algu - 20 480 mārciņas (24 664 eiro) gadā, par to nepienāksies neviens punkts. 20 punkti pienāksies arī par "pienācīgu prasmju līmeni", un vēl 20 punkti - par angļu valodas prašanu "prasītajā līmenī". 20 punktus var iegūt arī par pieprasītu retu kvalifikāciju, bet 10 līdz 20 punktus - par doktora grādiem dažādās jomās.

Pašreizējais algas slieksnis kvalificētiem imigrantiem Lielbritānijā ir 30 000 mārciņu (36 129 eiro) gadā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti