Dalies:

Lielbritānija ievieš vīrusa ierobežošanas pasākumus

Lielbritānija ievieš vīrusa ierobežošanas pasākumus
CC0 licence
  • 19. Mar. 2020

Lielbritānija ieviesusi stingras rekomendācijas, lai sāktu jaunā koronavīrusa ierobežošanu valstī, ziņo BBC. Tās tiek raksturotas kā stingrākās, kādas pieredzētas miera laikos.

Pašreizējo rekomentāciju sarakstā ir šādi punkti:

  • Visi, kuriem ir paaugstināta temperatūra vai klepus, jāpaliek jāizolējas mājās uz 7 dienām, ja dzīvo vieni, vai 14 dienām, ja dzīvo kopā ar vēl kādu. Cilvēkiem, kas ievēro izolēšanos, jālūdz palīdzība citiem, piemēram, pārtikas sagādāšanā vai citu ārpus mājām veicamu darbu paveikšanā.
  • Pilnīgi visiem būtu jāizvairās no liekas kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem. Īpaši svarīgi tas ir cilvēkiem vecumā virs 70 gadiem, grūtniecēm un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām.
  • Visi, kuriem ir šāda iespēja, jāstrādā no mājām.
  • Jāizvairās doties uz tādām publiskām vietām kā pabi, klubi vai teātri. Šis ietekums īpaši attiecināts uz Londonas iedzīvotājiem.
  • Jāpārtrauc ceļot, ja tam nav īpaši būtiska iemesla.
  • Cilvēki, kuriem ir nopietnas veselības problēmas – sirds saslimšanas, diabēts, astma vai citas – pilnībā jānorobežo no sabiedriska kontakta uz 12 nedēļām.

Tāpat paliek spēkā valdības iepriekš noteiktās vadlīnijas – bieža roku mazgāšana, vienreiz lietojamo kabatlakatu lietošana klepojot, izvairīšanās no pieskaršanās acīm, kā arī vēršanās pie ārstiem tikai tad, ja radušās nopietnas veselības problēmas.

Lasītākās ziņas valstī

Londona vīrusu centīsies ierobežot, slēdzot ap 40 metro staciju. Pilsētas mērs Sadiks Kāns aicinājis cilvēkus bez vajadzības nepārvietoties, brīdinot, ka sabiedriskā transporta intensitāte tuvākajā laikā tiks būtiski samazināta. Tie, kuri tomēr spiesti izmantot sabiedrisko transportu Londonā, aicināti sekot aktualitātēm Londonas transporta oficiālajā mājaslapā.

Britu valdība tuvākajā laikā sola sniegt lielāku skaidrību pēc tam, kad paziņojums par skolu slēgšanu Lielbritānijā sabiedrībā radījis apjukumu, ziņo raidsabiedrība BBC. Lielbritānijas skolas tiks slēgtas piektdien, 20.martā. Slēgt darbību uzdots arī pirmsskolas izglītības iestādēm un privātajām skolām.

Tiek solīts sabiedrību informēt par to profesiju pārstāvošajiem vecākiem, kuru bērniem koronavīrusa krīzes laikā joprojām būs ļauts skolu apmeklēt. Tiem skolēniem, kuriem būs ļauts turpināt mācības, iespējams būs jāapmeklē cita skola.

Izskanējis, ka šajā sarakstā būs Nacionālās veselības sistēmas, skolu darbinieku un piegāžu veicēju bērni. Tāpat rīt, 20.martā, tikšot izziņots, kā notiks mācību vērtēšanas process, kamēr tās notiks attālināti.

Patlaban pieņemts lēmums Anglijā un Velsā arī atcelt maijā un jūnijā gaidāmos skolu eksāmenus, kas norisināšoties augustā citādākā sistēmā nekā ierasts. Par eksāmenu norisi Skotijā un Ziemeļīrijā vēl tiks lemts.

Aģentūra LETA ziņo, ka Lielbritānijas varasiestādes šodien apstiprinājušas 676 jaunus inficēšanās gadījumus ar "Covid-19", līdz ar to kopējais saslimušo skaits sasniedzis 2626. Pēc inficēšanās ar koronavīrusu Lielbritānijā miruši 104 cilvēki. Taču amatpersonas atzinušas, ka patiesais inficēto skaits, domājams, mērāms desmitos tūkstošos.

Daudzi muzeji, kafejnīcas, restorāni un izklaides vietas Lielbritānijā apturējušas darbu, lai gan valdība vēl nav devusi rīkojumu par to slēgšanu, vienīgi rekomendējusi cilvēkus neapmeklēt šādas vietas, lai ierobežotu kontaktēšanos.

Avots: BBC/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti