Dalies:

Lielbritānija ES pilsoņu brīvo ieceļošanu apturēs tūlīt pēc "Brexit"

Lielbritānija ES pilsoņu brīvo ieceļošanu apturēs tūlīt pēc "Brexit"
Foto: CC0 licence
  • 20. Aug. 2019

Lielbritānija pirmdien paziņojusi, ka nekavējoties pēc izstāšanās no Eiropas Savienības 31.oktobrī pārtraukts bloka pilsoņu brīvo ieceļošanu.

"Pārvietošanās brīvība tās pašreizējā formā beigsies 31.oktobrī, kad Apvienotā Karaliste pametīs ES," norādīja Dauningstrītas pārstāve. Viņa piebilda, ka valdība plāno padarīt stingrākus ierobežojumus sodītu personu ieceļošanai. "Citas izmaiņas jaunajā imigrācijas sistēmā, kas stāsies spēkā 31.oktobrī, šobrīd tiek izstrādātas," pavēstīja valdības pārstāve.

Aptuveni 3,6 miljoniem ES pilsoņu, kas šobrīd dzīvo Lielbritānijā, jau pašreizējā premjerministra Borisa Džonsona priekšteces Terēzas Mejas laikā tika ieteikts pieprasīt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas, taču to līdz šim izdarījis tikai aptuveni miljons cilvēku.

Lasītākās ziņas

Mejas valdība janvārī paziņoja, ka apturēs brīvo ES pilsoņu ieceļošanu tiklīdz tas būs iespējams, taču pārejas periodā saglabās līdzšinējo kārtību.

Likumu grozījumi, kas saistīti ar šo jautājumu, iestrēguši parlamentā, kur valda nevienprātība par "Brexit".Džonsons izteicies, ka pēc izstāšanās no ES dotu priekšroku imigrācijas sistēmai, kas orientēta uz ieceļotāju prasmju izvērtēšanu, taču Dauningstrīta vēl nav nākusi klajā ar detalizētu likumprojektu.

Autors: LETA

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti