Dalies:

Lielbritānijā dzīvojošie latvieši uz dzimteni dodas caur Baltkrieviju

Lielbritānijā dzīvojošie latvieši uz dzimteni dodas caur Baltkrieviju
CC0 licence
  • 20. May. 2020

Kamēr avio satiksme starp Latviju un Lielbritāniju nav atjaunota - un, kā šodien ziņo Ārlietu ministrija, tuvākajā laikā to atjaunot vēl nav plānots - tautieši aktīvi izmanto situāciju, ka lidojumi starp Baltkrieviju un Apvienoto Karalisti nav pārtraukti. Gan Baltkrievijā, gan Latvijā šis fakts kļuvis par "zelta āderi" pārvadātājiem, sižetā vēsta TV3 ziņas.

Sociālajā tīklā “Facebook” radīta grupa, kurā tiek doti padomi, kā Minskas lidostā nokārtot vīzu un kā nokļūt līdz Baltkrievijas-Latvijas robežpunktam Silenē, stāsta raidījums.

Lasītākās ziņas

"Viss kopā divām personām izmaksāja 650 eiro. Pie lidostas mūs sagaidīja iepriekš rezervēts taksis, kas trīs stundu laikā mūs nogādāja līdz Baltkrievijas-Latvijas robežai. Pusstundu ilga robežas šķērsošana,” stāsta viena no TV3 uzrunātajām ceļotājām Dace Ameļko.

Ceļošana notiekot arī pretējā virzienā. Lai to izdarītu, no Robežsardzes priekšnieka jāsaņem īpaša atļauja, jāpievieno Lielbritānijas darba devēja apliecinājums par izsaukšanu uz darbu un pierādījums, ka Lielbritānijā ir pastāvīga dzīvesvieta. Tā kā Latvijas-Baltkrievijas robežu kājām šķērsot aizliegts, viens no ceļotājiem - Ivo Rasa - raidījumam atklāj, ka kāda smagā auto šoferim samaksājis 20 eiro, lai kopā varētu pārbraukt robežai. Otrā pusē gaidījis taksis, kas par 100 eiro nogādājis Minskas lidostā.

Daļa Lielbritānijā dzīvojošo latviešu dusmojas, ka jālieto šādas metodes, lai nokļūtu uz Latviju. Taču, kā latviesi.com jau vēstīja, Ārlietu ministrija neplāno atsākt tiešos lidojumus uz Lielbritāniju, kamēr ar Covid-19 saslimušo skaits nebūs nokrities zem 25 inficētajiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Un pagaidām šis rādītājs tiek krietni pārsniegts.

Ārlietu ministrijā atgādina, ka tagad ceļot iespējams arī caur tām Eiropas valstīm, uz kurām lidojumi atsākti.

Avots: Skaties.lv/ latviesi.com

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti