Dalies:

Diasporas latviešus aicina ar ziedojumiem atbalstīt trūcīgos Latvijā

Diasporas latviešus aicina ar ziedojumiem atbalstīt trūcīgos Latvijā
LETA/Ieva Lūka
  • 09. Apr. 2020

Pētījumi apstiprina, ka koronavīruss visvairāk iedragās tieši nabadzīgāko iedzīvotāju daļu. Latvijā tā ir proporcionāli liela. Diasporas organizācijas Lielbritānijā aicina ārvalstīs dzīvojošos latviešus ar ziedojumiem atbalstīt pārtikas banku "Paēdušai Latvijai". Koronavīrusa ietekmē atbalstu ar pārtiku Latvijā lūdz arvien vairāk ģimeņu ar bērniem, norādīts Lielbritānijā reģistrētas labdarības organizācijas "Giving for Latvia" paziņojumā.

"Covid situācija izmetusi daudzus cilvēkus no laivas. Mēs aicinām diasporas latviešus atbalstīt pārtikas banku "Paēdušai Latvijai"," portālam latviesi.com norāda labdarības organizācijas līdzdibinātāja un brīvprātīgā Daniela Utāne.

74% iedzīvotāju Latvijā uzkrājumi ir tikai 1 mēnešalgas apmērā. Ārkārtas situācija un dīkstāve Latvijā ieviesta ar 12.martu, tātad pirms gandrīz mēneša, un nu pieņemts lēmums to pagarināt vēl līdz maija vidum. Kopš dīkstāves sākuma darba devēji paziņojuši par apmēram 3,900 darbinieku kolektīvo atlaišanu. Bez darba palikuši arī daudzi mazo uzņēmumu darbinieki. Savukārt bezdarbnieka pabalstu izmaksā 2 mēnešus pēc pieteikuma. 

Lasītākās ziņas valstī

Krīzes situācijās daudzās valstīs cilvēki paļaujas uz labi attīstītu atbalsta tīklu, norāda organizācija. Kamēr valsts iestādes izstrādā procedūras, kā pieteikties dīkstāves pabalstiem, tūlītēju atbalstu sniedz daudzas labdarības organizācijas. Piemēram, Lielbritānijā vien ir 3,000 pārtikas banku, kas pēdējo nedēļu laikā saņēmušas dāsnums ziedojumus no daudziem Anglijas uzņēmumiem. 

Latvijā pagaidām darbojas tikai viena pārtikas banka "Paēdušai Latvijai". To pirms 10 gadiem izveidojusi Latvijas Samariešu apvienība.

Sadarbībā ar 40 partneriem nevalstiskām un sabiedriskā labuma organizācijām, pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" ik mēnesi izdala 600 pārtikas pakas. Katras pakas cena ir ap €9, un tajā iekļauti pamata produkti, kuru uzglabāšanai nav nepieciešams nodrošināt īpašu temperatūru - konservi, eļļa, cukurs, makaroni un graudaugi, tēja.

Ar Covid situācija mainījusies, un pēc palīdzības uz "Paēdušai Latvijai" griežas īpaši daudz ģimeņu ar bērniem. Situācijas ir dažādas, bet visas tās vieno fakts, ka vecākiem saistībā ar jauno situāciju trūkst līdzekļu, lai savām atvasēm liktu galdā siltu maltīti.

Piemēram, ir gadījumi, kad ģimene līdz šim ir iztikusi ar mazumiņu, bērni siltu maltīti ēduši skolā vai bērnudārzā. Taču esošajā situācijā, kad bērni dzīvo mājās, pietrūkst līdzekļu, lai visi varētu pilnvērtīgi paēst. Vai arī ģimenes vienīgais apgādnieks ir zaudējis darbu, bet finansiālu uzkrājumu krīzes brīdim nav. 

Pārtikas bankai "Paēdušai Latvijai" nepieciešami līdzcilvēku ziedojumi. Diasporas organizācijas aicina visus šajā sarežģītajā situācijā būt vienotiem, lai bērniem Latvijā nav jāizlaiž neviena ēdienreize.

Ziedot iespējams Giving for Latvia Facebook lapā,  GoldenGiving ziedojumu platformā, Ziedot.lv portālā , veicot ziedojumu Latvijas Samariešu apvienībai ar norādi "Pārtikas bankai "Paēdušai Latvijai"".

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti