Dalies:

Lielākās Latvijas augstskolas Starptautiskaja izglītības izstādē Ukrainā

Lielākās Latvijas augstskolas Starptautiskaja izglītības izstādē Ukrainā
  • 17. Nov. 2017

2017.g. 16.novembrī Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns piedalījās starptautiskās izstādes "Izglītība ārzemēs" atkalšanā Kijevā. Izstādes ietvaros vēstnieks teica atklāšanas runu pasākumā, kā arī apmeklēja Latvijas stendu "Study in Latvia", kurā šogad ir pārstāvētas 11 mācību iestādes no Latvijas.

Šogad izstādē piedalījās Latvijas universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, biznesa augstskola Turība, RISEBA, Daugavpils universitāte, Liepājas universitāte, Biznesa un finanšu augstskola, Ekonomikas un kultūras augstskola, Ventspils universitāte, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija.

Atklājot izstādi, vēstnieks J.Poikāns uzsvēra, ka Ukraina ir viens no svarīgākajiem tirgiem Latvijas izglītības eksportam. Saskaņā ar statistisku šogad Latvijas augstskolās studēja 277 studenti no Ukrainas. Pēdējos gados šim skaitam ir tendence palielināties. Tas, ka šogad izstādē piedalās liels Latvijas augstskolu skaits liecina, ka Latvija ir pievilcīga valsts ukraiņiem augstākās izglītības iegūšanai, teica Latvijas vēstnieks.

Ar Latvijas Goda konsulātu atbalstu Latvijas augstskolu pārstāvji šogad novembrī piedalījās izglītības semināros arī Ukrainas reģionos – Vinnicā, Odesā un Mukačevo. J.Poikāns atzīmēja, ka Latvijas vēstniecība Ukrainā arī turpmāk sniegs atbalstu Latvijas augstskolām, lai piesaistītu studentus no šis valsts un attīstītu sadarbību ar Ukrainas augstskolām, veidojot kopīgas programmas un apmainoties ar mācībspēkiem un studentiem.

Foto: Latvijas vēstniecība Ukrainā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti