Dalies:

Lielā talka ārzemēs jau rit pilnā sparā

Lielā talka ārzemēs jau rit pilnā sparā
  • 17. Feb. 2020
  • 18.02

Kamēr Latvijas talcinieki vēl tikai krāj spēkus Lielajai talkai, daudzi diasporas latvieši atšķirīgo tradīciju un klimata dēļ talkās jau piedalījušies. Latviešu-dāņu biedrība marta beigās talkoja Vejles pilsētā, pirms pāris nedēļām bija talka arī latviešu centrā Minsterē, bet pagājušajā nedēļas nogalē kopā strādāja latvieši un lietuvieši Kingstonā, Lielbritānijā.

Bet daudzviet talkas tikai vēl būs, piemēram, šajā nedēļas nogalē, 27. aprīlī, pulcēsies Levantes apgabala latvieši Spānijā. Viņi tiksies Valensijas reģiona Alikantes provinces Ibi pilsētā. Tas ir viduspunkts starp lielajām pilsētām, kur dzīvo latviešu kopiena (Mursija-Valensija). Piedalīsies Levantes latvieši un viņu spāņu draugi, radi, precīzs skaits vēl nav zināms. Darbus plānots apvienot ar izglītojošu nodarbību latviešu bērniem.

Šajā pašā dienā, 27. aprīlī, skaistāks kļūs arī Latviešu centrs “Bērzaine” Vācijas pilsētā Freiburgā. Bērzaine ir latviešiem nozīmīga vieta Vācijā, tur jau 60 gadus atrodas latviešu kultūras centrs. Laika gaitā Bērzaine ir kļuvusi par mūsdienīgu viesu namu un tā ir iecienīta sarīkojumu vieta latviešu kopienām no visas Eiropas. Talkā iecerēts sakopt Varoņu piemiņas akmens un Jāņu laukuma apkārtni, uzstādīt soliņus, pabeigt bērnu spēļu laukumu, ierīkot apgaismojumu,  apgriezt košumkrūmus, beicēt koka norādes un gatavot jaunas!  Rīkotāji norāda- tā kā darbu ir daudz, tad Bērzaine būs priecīga talciniekus uzņemt arī citkārt.  Noteikumi tādi paši kā jau 50 gadus - talciniekiem būs istabiņa uz vairākām dienām. Puse dienas - talkas darbi, otra puse - iespēja apskatīt Freiburgas gleznaino apkārtni. Pēc čaklas strādāšanas talicinieki grillēs un kopā uzdziedās.

Lasītākās ziņas

Bet svētdien, 28. aprīlī, talciniekus pulcēs Skotijas Aberdīnas Latviešu Apvienība. Rīkotāji cer, ka Aberdīnā un tās apkārtnē dzīvojošie latvieši būs atsaucīgi, un cer sagaidīt 50- 100 pieaugušus talciniekus un aptuveni 30 bērnus. Tā kā šāds pasākums Aberdīnā notiks pirmo reizi, dalībnieku aktivitāti pagaidām grūti prognozēt. Informācija par Lielo Talku tiek izplatīta caur sociālajiem medijiem, Aberdīnas Latviešiem aktuālajās domubiedru grupās, apvenības lapā, ir izlikti plakāti visos Aberdīnas veikalos, kuros tiek tirgoti produkti no Latvijas.  Informāciju ir saņēmuši arī visi latvieši, kuri jau aktīvi piedalās Latviešu diasporas rīkotajos pasākumos un projektos. Talkā plānots ne tikai sakopt parku, bet arī sadziedāties un labi pavadīt laiku.

Šogad Lielā talka aicināja ne tikai sakopt savu vidi, bet arī piedalīties ideju talkās. Īpašs uzsvars tiek likts uz jaunām vēsmām vides domāšanā, bagātinot sakopšanas darbus ar izglītošanos, diskusijām un “ideju talkām” mūsdienīgas un atbildīgas vides politikas jomā. “Zināmā mērā kā ideju talka 27.aprīlī skaitīsies arī Latviešu studentu un pētnieku asociācijas Lielbritānijā konference Londonā, kurā vienā no diskusijām arī latviešu dabaszinātnieki no Lielbritānijas atzītiem pētniecības institūtiem dalīsies atziņās par dabaszinību apguvi skolās un turpmāk,” norāda Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto.

Lielā talka notiek jau kopš 2008. gada, diasporas latvieši Lielajā talkā aktīvi piedalās kopš 2017. gada.

Foto: no talkas Minsterē

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti