Dalies:

“Lielā talka” aicina pievienoties Pasaules talkai. Kā tajā var piedalīties diaspora?

“Lielā talka” aicina pievienoties Pasaules talkai. Kā tajā var piedalīties diaspora?
"Lielā talka"
  • 06. Sep. 2019

Kustība “Lielā talka” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju 21. septembrī pievienoties akcijai “World Cleanup Day” (WCD) jeb Pasaules talkai. Visa pasaule šajā dienā vāks atkritumus un sakops apkārtējo vidi, ko Latvija paveica jau pavasara Lielajā talkā. Tāpēc 21. septembrī dalībnieki aicināti pievienoties koku sēšanas un stādīšanas akcijai “Laimes koki” – lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.

Kā norāda rīkotāji, Pasaules talkā tiek aicināti piedalīties arī ārvalstīs dzīvojošie tautieši, to organizācijas, kā arī Latvijas diplomātiskās pārstāvniecības, tā visai pasaulei apliecinot Latvijas cilvēku īpašo saikni ar dabu.

“Ārvalstīs dzīvojošie var piedalīties savas mītnes zemes organizētajās WCD aktivitātēs vai iesaistīsieties Latvijas “Laimes koku” akcijā, apvienojot latviešu skolas vai kora mēģinājuma apmeklējumu ar koku stādīšanu – galvenais ir piedalīties ar apziņu, ka ikviens esam atbildīgs par pasaules dabiskās vides saglabāšanu, “ “Latviesi.com” norāda akcijas pārstāve Gita Sauka, piebilstot, ka šogad Pasaules talkā, atšķirībā no Lielās talkas, fokuss ir uz pašu iniciatīvu. 

Lasītākās ziņas

Dalībnieki, kuri gatavojas stādīt kokus ārpus Latvijais vai arī piedalīties vides sakopšanā savā mītnes zemē, aicināti pastāstīt Lielajai talkai par savām aktivitātēm, rakstot uz: talkas@talkas.lv.    

Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Tāpēc ikviens tiek aicinātas savu iespēju robežās organizēt kolektīvus koku stādīšanas pasākumus, saskaņojot tos ar savu pašvaldību vai Latvijas Valsts mežiem, vai individuāli iesaistīties pasākumā.

 “Sistemātiski, organizējot talku jau vairāk nekā 10 gadu garumā, esam nonākuši pie tā, ka nu jau vairāk varam domāt nevis par to, kā likvidēt pagātnes sekas, bet gan raudzīties nākotnē, domājot ne tikai par Latviju, bet par visu pasauli kopumā. Tieši pateicoties valsts mēroga talkām un lielajam sabiedrības atbalstam šai idejai Baltijas valstīs, aizsākās arī Igaunijas NVO koordinēta starptautiska kustība “Let`s Do It World!”, kas 2018. gada 15. septembrī rīkoja pirmo Pasaules talku, kurā piedalījās 18 miljoni 157 pasaules valstu iedzīvotāju. Tas ir milzīgs panākums un Baltijas valstu ieguldījums visas pasaules nākotnē. Šogad Pasaules talku organizē Kosova, un mēs vēlam viņiem veiksmi, darot tik nozīmīgu darbu,” norāda Lielās talkas vadītāja un organizatore Vita Jaunzeme.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti