Dalies:

Līdzšinējā vēstniece Lielbritānijā stājas augstā amatā NATO

Līdzšinējā vēstniece Lielbritānijā stājas augstā amatā NATO
LETA/Edijs Pālens
  • 05. May. 2020

Līdzšinējā Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže šodien kļūst par NATO ģenerālsekretāra vietnieci publiskās diplomātijas jautājumos. Sākot darbu šajā amatā, Braže beigs pildīt Latvijas vēstnieces pienākumus Apvienotajā Karalistē.

Kā bijusī vēstniece iepriekš norādīja intervijā portālam latviesi.com, visu alianses dalībvalstu kopīgais uzdevums ir saglabāt NATO kā spēcīgāko aizsardzības aliansi visā pasaulē un nodrošināt, ka NATO dalībvalstis ir drošas, labi aizsargātas un gatavas atvairīt jebkurus draudus.

"Tā ir tā lielā misija, kas ir visai NATO organizācijai un dalībvalstīm. Tā mums katram ir ļoti praktiska, sadzīviska interese, lai tas tieši tā arī būtu," teica Braže.

Lasītākās ziņas

Šodien, atstājot vēstnieces amatu, Braže novēlējusi, "lai ikviens Latvijā pieliek roku un prātu drošai, labklājīgai un godīgai mūsu valsts nākotnei."

Nākamā vēstnieka kandidatūra tiek vērtēta atbilstoši ierastajai procedūrai un tiks paziņota pēc visu nepieciešamo saskaņojumu saņemšanas, skaidroja ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Braže par Latvijas vēstnieci Apvienotajā Karalistē kļuva 2016.gadā, bet pirms tam bija vēstniece Indonēzijā. Viņa bijusi arī Latvijas vēstniece Nīderlandē, bijusi Ministru prezidenta padomniece ārpolitikas jautājumos, strādājusi Latvijas patstāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ņujorkā un ieņēmusi citus amatus.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti