Dalies:

Līdz šim pārbaudot 222 cilvēkus, Latvijā konstatēti divi "Covid-19" gadījumi

Līdz šim pārbaudot 222 cilvēkus, Latvijā konstatēti divi "Covid-19" gadījumi
CC0 licence
  • 08. Mar. 2020

Līdz šim Latvijā aizdomas par jauno "Covid-19" koronavīrusu laboratoriski pārbaudītas 222 cilvēkiem, saslimšanu konstatējot diviem cilvēkiem, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pēdējās diennakts laikā veikti 22 laboratoriskie izmeklējumi. Viens no tiem bija pozitīvs, pārējie negatīvi.

Kā ziņots, pirmais gadījums tika konstatēts nedēļas sākumā, savukārt otrs reģistrēts svētdien.

Lasītākās ziņas valstī

Latvijā no 28.februāra īpaši piesardzības pasākumi bija attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas. Savukārt no sestdienas Latvijā aizdomas par iespējamu inficēšanos ar "Covid-19" koronavīrusu simptomu parādīšanās gadījumā pārbauda visiem no Itālijas atbraukušajiem, nevis tikai ceļotājiem no Itālijas ziemeļu reģioniem.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, - ir jāzvana uz 113. Pie personām ieradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura paņems analīžu materiālu laboratoriskai pārbaudei vai arī nogādās pacientu tuvākajā slimnīcā, kur tiks noņemti analīžu paraugi.

Ja personai būs smagas elpceļu infekcijas pazīmes, tostarp apgrūtināta elpošana, NMPD šo personu nogādās stacionārā.

Par izmeklējumu rezultātiem laboratorija informēs pacientu un SPKC. Persona informāciju par izmeklējumu rezultātiem saņems 24 stundu laikā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti