Dalies:

Sākusies pieteikšanās Latviešu valodas un kultūras vasaras skolai diasporas jauniešiem

Sākusies pieteikšanās Latviešu valodas un kultūras vasaras skolai diasporas jauniešiem
  • 18. Jan. 2019

Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru un Izglītības un zinātnes ministriju sāk pieteikuma pieņemšanu uz Latviešu valodas un kultūras vasaras skolu 2019 diasporas jauniešiem. Šobrīd pieteikumi tiek pieņemti tikai no tiem, kam nav latviešu valodas priekšzināšanu (A1 līmenis). Grupā paredzēts līdz 13 cilvēkiem. Dalībnieku vecums no 18 līdz 30 gadiem. Piesakoties ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa un jāuzraksta motivācijas vēstule.

Šajās LU mājas lapās Jūs atradīsiet visu informāciju par Latviešu valodas un kultūras vasaras skolu 2019 diasporas jauniešiem (datumus, programmu, pieteikuma veidlapu):

Vasaras skolas programmā:

Lasītākās ziņas

latviešu valodas intensīvais kurss 64 akadēmisko stundu apjomā (gramatikas pamati; lasītprasmes, rakstītprasmes un runātprasmes pilnveide). Kurss ietver tādus tematus kā cilvēka personība, pieredze, zināšanas un prasmes, iepazīšanās un uzturēšanās Latvijā, daudzpusīgā un unikālā Rīga, pilsētas iepazīšana un orientēšanās tajā, Latvijas iedzīvotāju ikdiena un svētki, latviešu tradicionālā un mūsdienu kultūra, Latvijas aktualitātes medijos, Latvijas un latviešu veiksmes stāsti pasaulē;

lekcija par Latvijas vēsturi un politiku, kas vasaras skolas dalībniekiem sniegs iespēju iepazīties ar mūsdienu Latvijas vēsturi un politisko situāciju Latvijā; lekcija par latviešu kultūru un mākslu, kuras laikā vasaras skolas dalībnieki varēs iepazīties ar Latvijas vizuālās mākslas un arhitektūras vēsturisko attīstību, kā arī ievērojamākajām personībām; lekcija par latviešu folkloru: tradīcijām un ieražām. Lekcijas laikā vasaras skolas dalībnieki varēs iepazīties ar latviešu tautasdziesmām, kā arī pamēģināt tās kopīgi izdziedāt un izdejot; ekskursija pa Rīgu un vairāku pilsētas muzeju apmeklējums (Vēstures un kuģniecības muzejs vai Okupācijas muzejs, Nacionālais Mākslas muzejs, Nacionālā bibliotēka, Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs); divu dienu izbraukums uz ostas pilsētu Ventspili(Ventspils Amatu māja, Piejūras brīvdabas muzejs u.c.); ekskursija pa Kuldīgu (Ventas rumba, vecpilsēta).

Studentiem par sekmīgu kursa nokārtošanu tiks piešķirti 4 kredītpunkti (6 ECTS).

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 23. 04. 2019. Informācija par pieņemto lēmumu pretendentam tiks nosūtīta uz viņa norādīto e-pasta adresi līdz 03. 05. 2019. Pretendentiem līdz 16. 05. 2019. ir jānosūta apstiprinājums dalībai vasaras skolā.

Sarmīte Miltiņa,
Latvijas Universitātes Pirmsstudiju mācību centrs

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti