Dalies:

Lidostā "Rīga" svētku brīvdienās gaidāms rekordliels pasažieru skaits

Lidostā "Rīga" svētku brīvdienās gaidāms rekordliels pasažieru skaits
LETA/ Ieva Čīka
  • 19. Dec. 2019

 Lidostā "Rīga" Ziemassvētku un gadumijas nedēļās gaidāms rekordliels pasažieru skaits, liecina lidojumu rezervāciju dati par decembra nogali un janvāra sākumu. Lidostas pārstāvji norāda, ka laikā no 20.decembra līdz 5.janvārim lidostu "Rīga" saviem ceļojumiem kopumā plāno izmantot gandrīz 300 000 pasažieru, ieskaitot transfēra pasažierus, kuri veido ap 30% no kopējā lidostas "Rīga" pasažieru skaita. 

Visintensīvākā pasažieru plūsma gaidāma 20.decembrī un 3. un 5.janvārī, kad saskaņā ar prognozēm no Rīgas izlidojošo pasažieru skaits būs par gandrīz 40% lielāks nekā vidēji ikdienā. 

Svētku laikā lidosta "Rīga" strādās ar paaugstinātu kapacitāti, nepieciešamības gadījumā piesaistot papildus resursus pasažieru apkalpošanai, tomēr ceļotājiem jārēķinās, ka intensīvās pasažieru plūsmas dēļ atsevišķos diennakts posmos - tā dēvētajās "pīķa stundās" - gaidīšanas laiks uz drošības kontroli var būt ilgāks nekā ierasts. 

Lasītākās ziņas

Lidosta "Rīga" aicina pasažierus lidostā ierasties savlaicīgi - ne mazāk kā divas stundas pirms plānotā lidojuma. Tas ir laiks, kurā bez steigas iespējams nokārtot visas pirmslidojuma procedūras.

Lidosta arī aicina ceļotājus būt atsaucīgiem un jau iepriekš sagatavoties drošības kontroles procedūrai. Viens pasažieris, kas ir pilnībā sagatavojies drošības kontrolei - iepakojis šķidrumus atbilstoši prasībām, novilcis virsdrēbes, noņēmis jostu vai citus aksesuārus, no rokas bagāžas izņēmis datoru, planšeti vai ārējās baterijas utt. - vidēji ietaupa 30 sekundes no drošības kontrolē pavadītā laika. Tā saucamajās "pīķa stundās", kurās vidēji ik stundu drošības kontroli iziet ap 1000 pasažieru, pareizi sagatavojies pasažieris paātrina rindas kustību, un drošības darbinieki var apkalpot vidēji par 15% vairāk pasažieru, skaidro lidostas pārstāvji.

Lai palīdzētu ceļotājiem labāk sagatavoties drošības kontrolei, lidosta "Rīga" drošības kontroles zonai ir sagatavojusi jaunus uzskates un informatīvos materiālus, izskaidrojot svarīgākās drošības prasības un sniedzot padomus, kā pareizi sagatavoties drošības pārbaudei. Pirms drošības kontroles lidosta ir izveidojusi īpašu sagatavošanās zonu, kuru pasažieri var izmantot, lai vēlreiz pārliecinātos, vai rokas bagāža un personiskās mantas atbilst drošības prasībām. 

Šā gada 11 mēnešos lidostā "Rīga" jau apkalpoti vairāk nekā 7,2 miljoni pasažieru, kas ir par 10,4% vairāk nekā pagājušajā gadā.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti