Dalies:

Lidosta "Rīga" izstrādājusi drošības plānu darbības atsākšanai

Lidosta "Rīga" izstrādājusi drošības plānu darbības atsākšanai
LETA/Paula Čurkste
  • 13. May. 2020

Lai arī pagaidām nav zināms, kad valdība ļaus atsākt regulāru pasažieru aviosatiksmi uz no no Latvijas, lidostā "Rīga" ir izstrādāts drošības rīcības plāns, lai varētu nekavējoties uzsākt darbību, tiklīdz zaļā gaisma būs dota. 

Lidostas vadības sagatavotā programma "#NeļaujVīrusamCeļot" paredz pasākumu kompleksu lidostas darbinieku un klientu drošībai Covid-19 pandēmijas laikā. Tā radīta, vadoties no Latvijas un pasaules veselības institūciju un starptautisko aviācijas organizāciju rekomendācijām aviācijas nozarei.

Atsākoties regulāriem pasažieru lidojumiem, lidosta rosina noteikt obligātu prasību lietot sejas masku vai citu mutes un deguna aizsegu, uzturoties lidostas terminālī. Pasažieriem, kuri lidostā būs ieradušies bez maskas, būs nodrošināta iespēja to iegādāties pirms ieejas terminālī. Tāpat lidosta uzskata, ka sadarbībā ar veselības institūcijām ielidojošajiem pasažieriem joprojām būtu jānodrošina iespēja veikt veselības pārbaudi.

Lasītākās ziņas valstī

Lidosta sadarbībā ar Latvijas nacionālo aviosabiedrību "airBaltic" ir gatava nodrošināt termokameras un personālu, lai veiktu temperatūras mērīšanu gan izlidojošiem, gan ielidojošiem pasažieriem.

Pasažieru informēšanu lidosta organizēs, turpinot izvietot distancēšanās atzīmes uz grīdas un sēdvietām, atgādinot par piesardzības pasākumiem monitoros, drukātajos materiālos un balss apziņošanas sistēmā. Tiks plānota arī gaisa kuģu izvietošana pie izejām un iekāpšanas sektoros tā, lai pēc iespējas samazinātu autobusu izmantošanu un izvairītos no pasažieru pulcēšanās.

Plāns iekļauj arī darbinieku nodrošināšanu ar individuālās aizsardzības līdzekļiem atbilstoši darba specifikai, pastiprinātu telpu, virsmu un darba vietu dezinfekciju, kā arī dezinfekcijas līdzekļu pieejamību pasažieriem.

"Vienīgais, kas pilnībā kontrolē visu piesardzības pasākumu ievērošanu, ir pats vīruss. No ikviena lidostas darbinieka un pasažiera rīcības ir atkarīga vīrusa ierobežošana. Tāpēc visi lidostas ieviestie piesardzības pasākumi būs efektīvi tikai tad, ja ceļotāji sadarbosies ar lidostas dienestiem un noteiktos ierobežojumus atbildīgi ievēros," pēc iepazīšanās ar lidostas "Rīga" izstrādāto plānu pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti