Dalies:

"Lido" ēnu ekonomikas dēļ varētu pamest Vācijas tirgu

"Lido" ēnu ekonomikas dēļ varētu pamest Vācijas tirgu
Ieva Čīka, LETA
  • 06. Jun. 2019

''Sākumā domājām, ka Vācijā viss ir godīgi un visi maksā nodokļus. Taču no desmit cilvēkiem, kas atnāk pie mums strādāt, astoņi prasa samaksu skaidrā naudā, un tikai divi ir gatavi to saņemt oficiāli." Tā par pieredzi Vācijā stāsta ēdināšanas uzņēmuma "Lido" vadītājs Gunārs Ķirsons. Uzņēmums Vācijā valdošās ēnu ekonomikas dēļ apsver iespēju tirgu pamest.

"Lido" Vācijā ir divas ēdināšanas iestādes, abas no tām Berlīnē. Vienai no tām veicoties labi - dubultojies apgrozījums kopš darbības uzsākšanas, bet otrai klājas slikti un būtu jāslēdz ciet. Plāni atvērt 12 restorānus Berlīnē esot kļūda, tā sapratis Ķirsons. Un iemesls tam - ēnu ekonomika. "Vācijā maksā lielus sociālos pabalstus, un cilvēki grib tos saņemt, paralēli piestrādājot kaut kur neoficiāli. Berlīnē ir sabraukuši cilvēki no visas pasaules, un daudzi, kas grib kaut ko darīt, vēlas saņemt skaidrā," viņš sacīja.

Pēc Ķirsona teiktā aģentūrai LETA, "Lido" gala lēmumu nav pieņēmis. Tomēr intervijā žurnālam "Kapitāls" padomes priekšsēdētājs teicis, ka abiem restorāniem Berlīnē kompānija meklē pircējus un vēlas tos pārdot citiem.

Lasītākās ziņas valstī

"Berlīne nav Vācija, tur sabraukuši emigranti no visas pasaules. Tā ir kārtējā kļūda, ko esam pieļāvuši, - Berlīnē nevajadzēja biznesu taisīt. Tur esot ļoti daudz sociālo pabalstu un viena no tur atvērto restorānu atrašanās vietām bija ļoti slikta, līdz ar to Berlīne nav tā pilsēta, kur vajadzētu attīstīt biznesu, un tā kompānijai bijusi kārtējā labā skola, kas kopumā izmaksāja apmēram piecus miljonus eiro," žurnālam teicis Ķirsons.

Vienlaikus viņš piebilda, ka kļūda bija uzņēmumam darboties bez vietējā partnera. "Lido" apgrozījumam Berlīne bija jābūt krietni lielākam, jo tur īre ir stipri dārgāka, un viss kopumā tur ir dārgāks.

"Šeit, Latvijā, apgrozījums apmēram 4000 eiro dienā ir labs. Bet Berlīnē, lai pelnītu, apgrozījumam jābūt minimāli 6000 eiro dienā. Turklāt pagaidu perioda cenas, ko sākumā ielikām, nevarējām celt, jo visā apkārtnē tirgoja par mūsu cenām. Pārsvarā tie, kas maksā ķešā. Tā ir atbilde," tā Ķirsons.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti