Dalies:

Lidijas Lasmanes-Doroņinas neticamo spēku iepazīs Briselē

Lidijas Lasmanes-Doroņinas neticamo spēku iepazīs Briselē
  • 06. Mar. 2019

Šodien Briselē tiks demonstrēta filma "Lidija" par pazīstamo latviešu disidenti Lidiju Lasmani-Doroņinu. Skatītājiem varēs tikties ar filmas autoriem Henrietu un Andreju Verhoustinskiem, pati Lasmane-Doroņina cienījamā vecuma dēļ šajā Briseles izrādē gan nepiedalīsies, taču pasākuma organizatori piebilst - viņas personības starojumu skatītāji izbaudīs pārpārēm.

"14 gadi. Tik ilgu laiku Lidija Lasmane-Doroņina pavadīja nebrīvē tādēļ, ka atļāvās saglabāt savus principus, pārliecību un ticību. Lidijas bērnībā iegūtie ideāli - Latvijas kā neatkarīgas valsts idilliskais tēls, stipras ģimenes vērtības un ticība Dievam kā morālā mēraukla katrai rīcībai - viņa ir iznesusi ne tikai cauri divām okupācijām un dažādu varu represijām, bet arī apcietinājumā, kad apkārtējā pasaulē cilvēcība šķita neatgriezeniski zudusi," saka Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, kura organizē filmas demonstrēšanu Briselē.

Latvijas pārstāve Eiropas Parlamentā atgādina, ka šobrīd bērni dzimst tai paaudzei, kura jau ir uzaugusi pēc Padomju Savienības sabrukuma, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai šis likteņstāsts un atgādinājums par Padomju režīma necilvēciskajiem noziegumiem palīdzētu jaunajiem vecākiem ieaudzināt bērnos apziņu, ka Latvijas valsts ir vērtība, kas nav pašsaprotama. Tā reiz mums bija atņemta un tagad ir jāsargā ar prātu un sirdi.

Lasītākās ziņas valstī

"Mēs nedrīkstam aizmirst vēsturi, jo to saprotot un pieminot, mēs ejam nākotnes ceļu. Turklāt šādu izcilu cilvēku godināšana ir daļa no vēsturiskā taisnīguma," uzskata Kalniete.

 ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis informē, ka filmu rādīs Latvijas vēstniecības telpās un uz to aicināta vietējā latviešu sabiedrība, citu valstu deputāti un diplomātiskā korpusa pārstāvji. Filmas pirmizrāde Latvijā izraisīja lielu sabiedrības interesi un sagaidāms, ka tā pulcinās daudz skatītāju, pieļauj pasākuma organozatori.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti