Dalies:

Raidījuma "Kultūrdeva" sižetus adaptē starptautiskai auditorijai

Raidījuma "Kultūrdeva" sižetus adaptē starptautiskai auditorijai
Foto: LI
  • 06. Apr. 2020

Turpinot 2019. gadā aizsākto sadarbību ar Latvijas sabiedriskajiem medijiem, Latvijas Institūts piedāvā Latvijas televīzijas (LTV) izklaidējoši informatīvā raidījuma „Kultūrdeva” sižetu adaptāciju starptautiskai auditorijai. Videostāsti par Latvijas talantu radošiem meklējumiem šodienas globālo izaicinājumu kontekstā būs subtitrēti angļu valodā un pieejami Latvijas Institūta (LI) uzturētajā valsts oficiālajā portālā, kā arī LI sociālajos tīklos.

Sižeti izvēlēti ar mērķi ārvalstu auditorijai piedāvāt jaunu skatu uz Latvijas dabas un apkārtējās vides resursiem. LI pamatuzdevums ir rūpēties par Latvijas tēlu ārvalstīs, tāpēc šī sadarbība ar LTV ir būtisks solis ceļā uz kvalitatīvas un ticamas informācijas piegādi ārvalstu lasītājam.

Pirmā angliski subtitrētā sērija tiks veltīta Latvijas zeltam - kūdrai. Kūdra nav domāta tikai zemes mēslošanai, lai kultūraugi labāk augtu, bet arī citās nodarbēs.

Lasītākās ziņas

”Latvijā ir tik daudz izcilu un pašpietiekamu personību, kuri neatlaidīgi un pacietīgi īsteno savas radošās idejas, kuri ikdienā neparādās mediju annālēs, tomēr ieraudzīti pārsteidz ar savu pārliecību – mums tik ierasto, viensētas gudrību risinājumu globālām problēmām. Īstais laiks par to stāstīt arī citiem,” saka Latvijas Institūta vadītāja Vita Timermane – Moora.

“Mēs priecājamies, ka LTV radītais kvalitatīvais saturs palīdzēs popularizēt Latvijas kultūru pasaulē. Latvija var lepoties ne vien ar augstas raudzes talantiem kultūrā, bet arī ar augstas raudzes žurnālistiku,” norāda LTV programmu direktore Rita Ruduša. 

Gada garumā “Kultūrdevas” sižeti par Latvijas talantiem tiks pa vienai sērijai publicēti Latvijas Institūta Facebook kontā “If You Like Latvia, Latvia Likes You”, LI uzturētajā vietnē www.latvia.eu.

2019. gada nogalē LI uzsāka sadarbību ar Latvijas sabiedriskajiem medijiem piedāvājot vietnē www.latvia.eu sabiedrisko mediju tīmekļa vietnes www.lsm.eng publicētās ziņas angļu valodā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti