Dalies:

FOTO: Atskats uz Levita inaugurācijas pasākumiem

FOTO: Atskats uz Levita inaugurācijas pasākumiem
Latviesi.com
  • 08. Jul. 2019

Ar jaunievedumu - uzrunu tautai un jau ierastajām inaugurācijas tradīcijām - svinīgā solījuma došanu, Rīgas pils atslēgu pārņemšanu no līdzšinējā prezidenta, ziedu nolikšanu pie pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa amatā stājies jaunais prezidents Egils Levits.

No rīta, pēc solījuma došanas un uzrunas Saeimai Levits saņēma valsts augstākos apbalvojumus - Triju Zvaigžņu ordeni un Viestura ordeni. Valsts ordeņu piešķiršanas ceremonijā Levits apliecināja, ka centīsies īstenot ordeņu devīzes. Triju Zvaigžņu ordeņa devīze ir "Per aspera ad astra" ("Caur ērkšķiem uz zvaigznēm"), bet Viestura ordeņa devīze ir "Confortamini et pugnate" ("Esiet stipri un cīnieties"). Valsts prezidentam pienākas vēl viens apbalvojums - Atzinības krusta augstākā šķira, taču tā Levitam jau bija piešķirta par nopelniem Latvijas valsts labā.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc tam Saeimas sēžu zālē viņš tikās ar iepriekšējiem Valsts prezidentem.

Vēlāk Levits devās uz Meža kapiem nolikt ziedus pie pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa. 

Foto: Paula Čurkste, LETA

Bet pēc tam viņš ar kundzi devās pie Brīvības pieminekļa, kur sniedza uzrunu tautai. Tajā viņš apspēlēja vārdus "Tēvzemei un Brīvībai", aicinot tautu veltīt savas pūles šo vārdu īstenošanai. Vēlāk tikās ar tur sanākušajiem iedzīvotājiem, uzklausīja viņu vēlējumus un arī bažas.

Dienas noslēgumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā aizritēja svinīga ceremonija kopā ar ielūgtajiem viesiem. Tautas grāmatu plauktam pirmā amatpersona dāvināja grāmatu no saviem krājumiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti