Dalies:

Levits turpina dalību Minhenes drošības konferencē

Levits turpina dalību Minhenes drošības konferencē
Valsts prezidenta kanceleja
  • 15. Feb. 2020

Latvijas prezidents Egils Levits un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien turpina dalību Minhenes drošības konferencē, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kanceleja un Aizsardzības ministrija.

56.Minhenes drošības konferencē galvenie sarunu temati ir Rietumvalstu savstarpējās sadarbības nozīmīgums šī brīža globālās drošības kontekstā, situācija Lībijā un Persijas līcī, klimata pārmaiņu ietekme, kā arī tirdzniecības un tehnoloģiju attīstība starptautiskajā drošībā.

Šodien Levits piedalīsies paneļdiskusijas "Konkurējošie viedokļi par Eiropu - Eiropa, kas aizstāv" abās daļās. Tāpat gaidāma prezidenta uzruna par stratēģiskās komunikācijas lomu mūsdienu pasaulē un dalība Minhenes drošības konferences oficiālajā noslēgumā. Pēcpusdienā Valsts prezidents tiksies ar Minhenes diasporas pārstāvjiem, kā arī iepazīsies ar Minhenes latviešu kultūras biedrību "Namejs", bērnu skoliņu "Jumis" un Minhenes jaukto kori "Laima". Tāpat notiks saruna par uzņēmēju tīklošanās projektu "Visste Community Munich", kuru aizsākusi latviete Kristīne Alberta.

Lasītākās ziņas valstī

Arī aizsardzības ministram Minhenes drošības konferences laikā plānotas vairākas tikšanās, tostarp ar Gruzijas aizsardzības ministru Irakliju Garibašvili, lai apspriestu abu valstu politisko un praktisko sadarbību aizsardzības jomā, īpaši NATO atbalsta programmas Gruzijas bruņoto spēku reformām ietvaros. Tāpat Pabriks tiksies ar Zviedrijas aizsardzības ministru Pēteru Hultkvistu, lai pārrunātu sadarbību Ziemeļvalstu un Baltijas formātā, abu valstu aizsardzības jomas aktualitātes, savstarpējo sadarbību, kā arī sadarbību NATO un Eiropas Savienības ietvaros.

Konferences laikā aizsardzības ministrs piedalīsies Vācijas organizētajā "Town Hall" diskusijā kopā ar Igaunijas aizsardzības ministru Jiri Luiku un Lietuvas aizsardzības ministru Raimundu Karobli, kā arī uzrunās klātesošos "Hudson" institūta darba brokastīs "European Commitment to Future Defence Capabilities".

Ikgadējā Minhenes drošības konferencē tiekas valstu un valdību vadītāji, aizsardzības un ārlietu ministri, kā arī viedokļu līderi un speciālisti, lai runātu par iespējām konfliktu risināšanā, par sadarbību un starptautiskā dialoga veicināšanu, kā arī par esošajiem un gaidāmajiem drošības izaicinājumiem.

Drošības konferenci šogad plāno apmeklēt aptuveni 40 valstu un valdību vadītāji, kā arī aptuveni 100 ministri. Minhenes konference gadu gaitā ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajām sanāksmēm, kas pulcē vienkopus ekspertus drošības politikā. Ikgadējais pasākums, kas norisināsies jau 56.reizi, sāksies piektdien ar Vācijas prezidenta Franka Valtera Šteinmeiera atklāšanas runu.

Konferencē pirmo reizi piedalīsies arī Francijas prezidents Emanuels Makrons. Savukārt Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valdību pārstāvēs valsts sekretārs Maiks Pompeo, aizsardzības ministrs Marks Espers un enerģētikas ministrs Dens Brulets. No ASV konferencē piedalīsies arī Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi un ASV senators Mits Romnijs.

Minhenē ieradīsies arī Ķīnas, Krievijas un Irānas ārlietu ministri, bet dalību konferencē atcēlis Ziemeļkorejas ārlietu ministra vietnieks. Ziemeļkoreja uz Minhenes drošības konferenci bija uzaicināta pirmo reizi.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti