Dalies:

Levits: Sabiedrība gaida efektīvus priekšlikumus situācijas uzlabošanai veselības aprūpes jomā

Levits: Sabiedrība gaida efektīvus priekšlikumus situācijas uzlabošanai veselības aprūpes jomā
Foto: Valsts kanceleja
  • 01. Feb. 2020

Māsu trūkums Latvijā ir dramatisks, tāpēc visa Latvijas sabiedrība no atbildīgajām amatpersonām gaida pārdomātus un efektīvus priekšlikumus, kā uzlabot situāciju veselības aprūpes jomā, uzrunājot klātesošos akcijas "Meklējam sirdsmāsiņu" noslēguma pasākumā sacīja Valsts prezidents Egils Levits. 

"Mēs zinām, ka situācija medicīnas jomā ir nokaitēta, un medmāsiņas to, protams, zina vislabāk. Ļoti iespējams un es arī piekrītu tai domai, ka tieši medmāsiņu jautājums visā veselības jomā ir viens no smagākajiem, kas nav atrisināts," sacīja prezidents.

Viņaprāt, uzlabojumiem ir jābūt trijos virzienos. Viens ir atalgojuma palielināšana māsām. "Tas ir jautājums, par ko faktiski diskusijas nevar būt, šī reforma ir jāveic," uzsvēra Levits, vienlaikus piebilstot, ka arī ārstu un citu mediķu atalgojums ir nozīmīga problēma.

Lasītākās ziņas valstī

Otrs ir slimnīcu pārvaldības uzlabošana, lai panāktu efektīvāku darbību un atalgojuma caurspīdīgumu, norādīja prezidents.

Savukārt trešais virziens ir slimnīcu tīkla sakārtošana, lai, no pacienta viedokļa raugoties, viss, kas tiek dots pacientam, tiktu sniegts optimāli un visās Latvijas vietās vienādi, klātesošajiem uzsvēra Levits.

"Gan ikdienas darbs, gan šīs reformas no visām medicīnas nozarē strādājošajām profesijām prasa cieņpilnu un koleģiālu attieksmi citam pret citu - gan ārstiem pret medmāsiņām un otrādi, visiem medicīnas nozarē strādājošajiem pret pacientiem, taču arī pacientiem ir jārespektē un jāciena medmāsiņas, ārsti un visi, kuri rūpējas par viņiem," piebilda Levits.

Prezidents pauda pārliecību, ka gan māsas un ārsti, gan amatpersonas, valdība un visa sabiedrība ir ieinteresēta, lai veselības aprūpe darbotos labi un optimāli ne tikai no medicīnas viedokļa, bet arī no attieksmes un sirsnības viedokļa. 

"Šajā ziņā tieši medmāsiņas ir ļoti būtiskas. Paldies jums," pauda Levits.

Savukārt Valsts prezidenta kundze Andra Levite klātesošajām māsām pateicās par profesionalitāti, laipnību, kā arī smaidu un pacietību, par skrējienu garajos slimnīcas koridoros un par darbu dienās un naktīs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti