Dalies:

Levits: migrācijas politikai jāveicina latviešu atgriešanos

Levits: migrācijas politikai jāveicina latviešu atgriešanos
Latvijas Radio
  • 16. Jul. 2019

Jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits uzskata, ka migrācijas politikai primāri jārisina aizbraukušo latviešu problēma. Tā viņš šodien izteicās Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā", kur viņu iztaujāja sabiedrisko mediju žurnālisti.

Taujāts par demogrāfijas politiku, viņš pieminēja labo piemēru Igauniju, kur ne tikai ir līdzsvars dzimušo un mirušo statistikā, bet arī palikušo un aizbraukušo statistikā. Jautājumā par to, vai nav nepieciešama aktīvāka imigrācijas politika, prezidents sacīja, ka Latvijai ir jābūt pievilcīgai tiem, kas jau ir aizbraukuši no Latvijas un ar saknēm Latvijā. 

Runājot par imigrāciju no citām valstīm, viņš minēja, ka atbalsta tā saukto viedo imigrāciju, kas ļautu ieraukt valstī tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešamā pieredze un zināšanas un kas valstij varētu dot kādu pienesumu un ka šajā jautājumā nav jābūt ļoti dogmatiskam.

Lasītākās ziņas valstī

Attiecībā uz demogrāfijas veicināšanas politiku Levits uzsvēra, ka nepietiek tikai ar pabalstiem, bet kopumā jārada vide, kas būtu labvēlīga ģimenēm ar bērniem.

Prezidents arī skaidroja savu izpratni par nevienlīdzību, kuras mazināšanu izcēla kā vienu no prioritātēm savā inaugurācijas runā. “Vienlīdzības politika nenozīmē vienādošanas politiku. Vienlīdzības nodrošināšana nozīmē vienlīdzīgas iespējas ar savu darbu, ar savu cenšanos panākt sev labāku situāciju un lielākus ienākumus,” sacīja Levits.

NOKLAUSIES INTERVIJU!

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti