Dalies:

Levits: Kā Valsts prezidents es nebūšu koalīcijas līguma garants

Levits: Kā Valsts prezidents es nebūšu koalīcijas līguma garants
Foto: Valsts kanceleja; LETA
  • 10. May. 2019

Ceturtdien Saeimā varēja sastapt arī abus nu jau oficiāli izvirzītos Valsts prezidenta amata kandidātus – Egilu Levitu un Juri Jansonu. Viņi žurnālistus iepazīstināja ar savu darbu prioritātēm, kļūstot par valsts galvu, vēsta TV3 Ziņas.

Levits pauda pārliecību, ka varētu kļūt par nākamo Valsts prezidentu, ņemot vērā, ka viņam atbalstu solījuši piecu Saeimas frakciju pārstāvji. Viņš gan akcentēja, ka nav uzskatāms par koalīcijas kandidātu: “Es neesmu un nebūšu koalīcijas līguma garants. Es būšu prezidents visiem Latvijas politiskajiem pārstāvjiem, kuri atbalsta un kuri balstās uz Satversmi.”

 

Lasītākās ziņas valstī

Prezidentūrā Levits izvirzīšot trīs prioritātes: stiprināt iedzīvotāju piederību Latvijas valstij, nodarboties ar Latvijas modernizāciju, bet pats galvenais būšot  nevienlīdzības mazināšana.

Savukārt Jansons, kļūstot par Valsts prezidentu, redz iespēju novērst trūkumus cilvēktiesību jomā, kas  pamanīti, astoņus gadus strādājot par tiesībsargu.

“Te es varu nosaukt tādas skaļākas lietas kā veselības aprūpes nepieejamība, kur esam enerģiski strādājuši, bet noticis solis uz priekšu, divi atpakaļ, un tagad reforma tiek reformēta, lai gan jau toreiz teicām, ka nebūs labi, būs slikti, brāķis mūs neklausīja. Kā prezidents es redzu citus veidus, kā to tiesiski taisnīgi ietekmēt,” norāda tiesībsargs.

Avots: Skaties.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti