Dalies:

Levits iesniedz piedāvājumu Dienvidāfrikas prezidentam par tiesisko sadarbību krimināllietās

Levits iesniedz piedāvājumu Dienvidāfrikas prezidentam par tiesisko sadarbību krimināllietās
Valsts prezidenta kanceleja
  • 22. Jan. 2020

Valsts prezidents Egils Levits Pasaules ekonomikas foruma laikā Davosā šodien tikās ar Dienvidāfrikas Republikas ārlietu ministri Naledi Pando un iesniedza vēstuli Dienvidāfrikas prezidentam, informē Valsts prezidenta kacelejā.

Vēstulei pievienots Latvijas piedāvājums divpusējā līguma noslēgšanai ar Dienvidāfriku par tiesisko sadarbību krimināllietās. E. Levits īsi informēja N. Pando par Kristīnes Misānes lietu. N. Pando sacīja, ka pēc atgriešanās Dienvidāfrikā nodos šo ziņu arī tieslietu ministram tālākam darbam. Abas puses apmainījās ar viedokļiem par Eiropas Savienības un Āfrikas kontinenta dialogu un Dienvidāfrikas lomu šajā procesā.

Atgādinām, ka Latvijas pilsone Kristīne Misāne uz Latviju ar bērniem atbēga 2018. gada maijā. Kristīne atzīst, ka tādējādi pārkāpusi jaunākā bērna – savas meitiņas - saskarsmes tiesības ar tēvu, kurš ir  Dienvidāfrikas pilsonis. Kristīne par vardarbību no vīrieša puses bija vērsusies jau Dienvidāfrikas tiesībsargājošajās iestādēs, taču tas vīrieti sadusmoja vēl vairāk, un apdraudēta bijusi ne vien Kristīnes, bet arī meitiņas dzīvība un veselība, vēstīja raidījums"De facto".

Lasītākās ziņas

2018. gada 9. decembrī Kristīne darba darīšanās no Latvijas, kur pusgadu jau bija dzīvojusi, lidoja uz Mozambiku – valsti blakus Dienvidāfrikai, kur viņa ilgus gadus dzīvoja un vadīja savu biznesu. Bet jau Dānijas lidostā viņu aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem.

“Viņai draud sods līdz 15 gadiem; zinot Dienvidāfrikas ieslodzījuma vietu apstākļus, no turienes neatgriežas, un līdz ar to bērni savu māti var nekad neredzēt,” LTV raidījumam "De facto"saka Kristīnes māsa. Visu šo laiku viņa cīnījusies, lai Kristīni dabūtu uz Latviju, taču bez rezultāta. Viņa uzskata – Latvijas iestādes rīkojušās novēloti. 

Paužot atbalstu Kristīnei Misānei un prasot viņu neizdot tiesāšanai šajā Āfrikas valstī, pagājušonedēļ Rīgā pie Dānijas vēstniecības piketā pulcējās desmitiem cilvēku. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti