Dalies:

Levits: Eiropa no Latvijas var mācīties naudas atmazgāšanas novēršanu

Levits: Eiropa no Latvijas var mācīties naudas atmazgāšanas novēršanu
CC0 licence
  • 07. Feb. 2020

Latvijā ir ieviests tik stingrs un efektīvs naudas atmazgāšanas novēršanas modelis kā nekur citur Eiropā. Būtu likumsakarīgi, ja šos augstos standartus nākotnē pārņemtu visa Eiropas Savienība, šorīt TV3 raidījumā “900 sekundes” norādīja valsts prezidents Egils Levits.

"Latvijai ir jāierosina un arī jāspiež uz to, ka mēs veidojam kopējus Eiropas standartus, kas Latvijā tagad ir ļoti augsti, bet ar to nepietiek, ja citās Eiropas valstīs ir zemāki standarti," skaidroja prezidents.

Lasītākās ziņas

Prezidents gan atzina, ka stingrais regulējums var arī radīt grūtības godīgiem uzņēmējiem saņemt kredītus, tādēļ tad, pēc prezidenta domām, tas “nedaudz jākoriģē” tā, lai tautsaimniecībai būtu pieejami banku kredīti.

“Tas no ekonomikas viedokļa būtu ļoti būtiski, jo faktiski banku sistēma ir ekonomikas asinsrite, un tā nedrīkst būt traucēta," norādīja valsts pirmā persona.

Vienlaikus Levits piebilda, ka sekmīgai tautsaimniecībai ļoti svarīgs ir arī tiesiskums, tāpēc tiks darīts viss iespējamais, lai panāktu tā ievērošanu, īpaši koncentrējoties uz tiesvedību paātrināšanu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti