Dalies:

Levits oficiāli stājies Valsts prezidenta amatā

Levits oficiāli stājies Valsts prezidenta amatā
Latviesi.com
  • 08. Jul. 2019

"Valsti saņēmām mantojumā no iepriekšējām paaudzēm. Un valsti jānodod nākamajām paaudzēm labāku, kā to saņēmām," tā šodien pēc svinīgā solījuma nodošanas uzrunā Saeimai teica jaunais prezidents Egils Levits, kurš kļuvis par 10. Latvijas prezidentu.

Viņš deva svinīgo solījumu, kas ierakstīts Satversmē un skan šādi: "Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas."

Pēc solījuma viņš uzrunāja Saeimu. Kā savas prioritātes viņš izvirzīja solidaritātes, piederības veicināšanu Latvijai un modernas, ilgtspējīgas valsts veidošanu. Viņš teica, ka piederības un nacionālas identitātes loma globalizācijas laikmetā aug, un tas ir priekšnosacījums arī valsts pastāvēšanai. Viņš atzina, ka jāveido arī diasporas politika. Atbildīgi sabalansēt sabiedrības dažādās intereses - tāds būs viņa uzdevums augstajā amatā. Levits par svarīgu atzina arī tiesiskuma veicināšanu un korupcijas mazināšanu politikā.

Lasītākās ziņas valstī

Pirms prezidenta inaugurācijas intervijā Latvijas Televīzijai Levita dzīvesbiedre Andra teica, ka viņu pārvākšanās process vēl nav beidzies un vēl līdz galam nav iejutusies jaunajā ampluā. Pēc inaugurācijas viņa vēl dosies uz Luksemburgu, kur jābeidz darba attiecības un īres līgums. Abu bērni pagaidām gan nepārvāksies uz dzīvi Latvijā.

Taujāta par īpašībām, kas nepieciešamas vīra jaunajā amatā, viņa atzina, ka būs vajadzīga milzu pacietība. Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš intervijā televīzijai atzina, ka przidenta loma ir diezgan svarīga - kā valsts simbolam, kas var vienot sabiedrību. 

Saeima Levitu Valsts prezidenta amatā amatā ievēlēja 29.maijā. Par viņu nobalsoja 61 deputāts.

Levits 1982.gadā beidzis Hamburgas Universitātes Juridisko fakultāti, bet 1985.gadā - Hamburgas Universitātes Sabiedrisko zinātņu un filozofijas fakultāti.

Levits savulaik bija Latvijas vēstnieks Vācijā, Šveicē, Austrijā un Ungārijā. Viņš bija arī 5.Saeimas deputāts, kā arī tieslietu ministrs. Vēlāk Levits tika ievēlēts par Eiropas Cilvēktiesību tiesas locekli no Latvijas, bet tad viņš kļuva par ES tiesas tiesnesi.

Levits ir 1990.gada 4.maija Neatkarības deklarācijas līdzautors, kā arī darbojies Satversmes preambulas projekta izstrādē.

Līdzšinējais Valsts prezidents Vējonis augstajā amatā tika ievēlēts 2015.gada 3.jūnijā, kad Saeimas balsojumā viņa kandidatūru atbalstīja 55 deputāti. Toreiz balsojumā viņš pārspēja Levitu. Vējonis maija sākumā paziņoja, ka uz otro termiņu nekandidēs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti