Dalies:

Levitam arī apvienības "Attīstībai/Par" atbalsts

Levitam arī apvienības "Attīstībai/Par" atbalsts
  • 02. Apr. 2019

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" nolēmusi atbalstīt Eiropas Savienības Tiesas tiesneša Egila Levita ievēlēšanu Valsts prezidenta amatā, līdz ar to Levitam ir jau trīs partiju atbalsts. Iepriekš atbalstu paudusi arī Jaunā Konservatīvā partija un Nacionālā apvienība. Tas nozīmē, ka Levitam šobrīd ir koalīcijas vairākuma atbalsts.

"Jaunā Vienotība" šodien paziņoja, ka koalīcijas stabilitātes vārdā savu kandidātu Valsts prezidenta amatam nevirzīs un mēģinās panākt koalīcijā vienošanos par vienu kandidātu.

Apvienības lēmumā par atbalstu Levitam ir uzsvērts gan kopīgais, gan atšķirīgais Levita un “Attīstībai / Par!” uzskatos un vērtībās: “Attīstībai / Par!” ir sociāli liberāla apvienība, Egils Levits ir nacionāli konservatīvs valstsvīrs. Mēs esam jauns politisks spēks, Egils Levits darbā Latvijas labā ir jau 34 gadus. Lai arī mūsu viedokļi virknē jautājumu atšķiras, mūs vieno izpratne par modernu un tiesisku demokrātiju, kurā valda ne tikai vairākuma griba, bet tiek ievērotas mazākuma tiesības un respektēta dažādība.”

Lasītākās ziņas valstī

Apvienība apzinās, ka Valsts prezidentam ir jābūt pārpartejiskam un ka neviens iespējamais kandidāts nevarēs vienlaikus atbilst visu partiju vērtībām un mērķiem, tāpēc  plašai koalīcijai Saeimā ir nepieciešams un iespējams tikai kompromisa kandidāts.

Apvienība uzsver, ka ar Levitu tai saskan redzējums par vienotu Eiropu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu Latviju un modernu demokrātiju, iekļaujošu Latvijas tautu, un nevienlīdzības mazināšanu, vienlīdzīgu pieeju kvalitatīvai veselības aprūpei, administratīvi teritoriālo reformu un politisko partiju nostiprināšanu.

“Mēs sagaidām modernu un konstruktīvu dialogu ar Valsts prezidentu par šiem jautājumiem, kā arī par to, kā nodrošināt visu tautību latviešu iekļaušanu Latvijas politiskajā nācijā, visu ģimeņu tiesisko aizsardzību, vēsturisko taisnīgumu un Eiropas un ANO cilvēktiesību principu īstenošanu”, teikts Apvienības lēmumā.

Īpašu uzmanību “Attīstībai / Par!” veltīs sadarbībai starp Valsts prezidentu, Saeimu, valdību un Eiropas Parlamenta deputātiem no Latvijas jautājumos, kas saistīti ar Eiropas Savienības nākotni.

“Attīstībai / Par!” uzsver, ka politisku atbildību par lēmumiem, kas nosaka valsts attīstību, politisku atbildību nes deputāti, ministri un partijas. Satversme nosaka, ka Valsts prezidents par savu darbību politisku atbildību nenes. 

Iepriekš Ministru prezidents Krišjānis Kariņš paziņoja, ka koalīcija vienosies par kopīgu kandidātu līdz 15. aprīlim.

 

Foto: LETA/ Edijs Pālens

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti