Dalies:

LBĪ izglītības nodaļas vadītāja vietniece Ilze: Ar nepacietību un saviļņojumu gaidām to mirkli, kad varēsim sadziedāties kopā ar latviešu bērniem un jauniešiem no Latvijas un pasaules

LBĪ izglītības nodaļas vadītāja vietniece Ilze: Ar nepacietību un saviļņojumu gaidām to mirkli, kad varēsim sadziedāties kopā ar latviešu bērniem un jauniešiem no Latvijas un pasaules
  • 19. May. 2016

Latviesi.com īsinterviju sērijā iepazīstinām ar aktīviem latviešiem pasaulē, kas grib un var!

Šonedēļ intervija ar LBĪ izglītības nodaļas vadītājas vietnieci Ilzi Barkus.

1. Lūdzu, īsi iepazīstiniet ar Jūsu skoliņu!

Lasītākās ziņas valstī

Ingūna Grietiņa ir aicinājusi kopā Dublinas un tās apkārtnē dzīvojošos dziedošos un muzicējošos bērnus astoņu gadu garumā, ar lieliem panākumiem vadījusi un attīstījusi grupu “Mazais Letiņš”, izveidojusi to par Mūzikas studiju/skolu ar vairākām klasēm.

2. Kad un kāpēc nolēmāt veidot skoliņu?

2014. gadā , sadarbībā ar Latviešu skolām Īrijā, izveidojusi Latviešu apvienoto bērnu kori Īrijā (LABKĪ). Abās kopās kopā strādā 7 pedagogi: Rasa Stonkus, Zane Lamberte, Vineta un Evita Makšus, Signis Jaunzems, Laura Didze un Zane Kažotniece, 2015. gadā "Pasaku studiju" bērniem vecumā no 1,5-4 gadiņi. Kopā mūzikas kopās darbojas 48 bērni un jaunieši.

3. Ko esat sasnieguši darbības laikā? Kādi darbības un garīgie panākumi ir iegūti?

 

Koncertēšana kopā ar grupu “Čikāgas Piecīši” Dublinā, 2008.gada pavasarī , kļuva par mūzikas studijas dzimšanas dienu. Savu svētību grupas nosaukumam un jaunajiem dziedātājiem deva krusttēvs Alberts Legzdiņš, jo grupas nosaukumā un sauklī skolotāja, bērni un vecāki vēlējās izmantot pirmo iemācīto dziesmu – himnu “Mazais letiņš” , tā arī notika.

4. Kas ir lielākie izaicinājumi, ar ko saskaras skoliņa ikdienas darbībā?

Pirmajam koncertam sekoja daudz dažādi pasākumi. Piedalīšanās XII Dziesmu Svētkos Kanāda 2009. gadā; Piedalīšanās Londonas Latviešu skolas 60 gadu jubilejā 2010. gadā, Uzstāšanās Īrijas prezidentei un grupas patstāvīgais koncerts 2010. gadā; Piedalīšanās Īrijas skolēnu dziesmu svētkos 2011. Gadā. Koncertēšana kopā ar krustvecākiem, grupu “Čikāgas Piecīši” viņu 50 gadu jubilejas koncertā Latvijā Nacionālajā teātrī 2011.gadā; Sadraudzības koncerts ar Briseles latviešu skolu par godu5 gadu jubilejai. Piedalīšanās, koncertēšana Pirmajos, Otrajos un Trešajos Latviešu Kultūras svētkos Īrijā, regulāra koncertēšana Īrijas valsts nozīmīgos pasākumos, ikgadēja uzstāšanās ar svētku programmu Latvijas valsts svētkos un citos multikulturālos pasākumos Īrijā.

5. Kā Jūs ar to tiekat galā? Iesakiet, lūdzu, kādus iedvesmojošus piemērus citur pasaulē (cilvēkus, organizācijas), kas šos izaicinājumus ir veiksmīgi pārvarējuši!

Ir milzīgs prieks, ka pateicoties mūsu mīļās vadītājas, Ingunas Grietiņas idejai un darba spējām, sadarbībā ar Latvijas instancēm, ne tikai Īrijas bērniem, bet arī visas latviešu diasporas Pasaulē bērniem un jauniešiem pirmo reizi ir iespēja piedalīties Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā. Mums bija liels gandarījums, 28 dziedātāju sastāvā ,piedalīties Dziesmu svētkos un pirmo reizi dziedāt Mežaparka lielajā estrādē. Ļoti centīgi tam gatavojamies un ar nepacietību un saviļņojumu gaidām to mirkli, kad varēsim sadziedāties kopā ar vēl 10 000 latviešu bērniem un jauniešiem no Latvijas un Pasaules.

6. Novēlējums pārējiem!

Lai mums visiem kopā izdodas!

Foto: No skolas arhīva

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti