Dalies:

Latviski dziedoša un dancojoša nedēļas nogale Pīterboro

Latviski dziedoša un dancojoša nedēļas nogale Pīterboro
Pīterboro latviešu biedrība
  • 20. May. 2019

Notikumiem pilnu nedēļas nogali aizvadījuši Pīterboro latviešu apvienības ļaudis: noticis sadraudzības koncerts ar kori no Latvijas "Jumprava", kā arī tautiešu uzstāšanās pilsētas Centrālparkā, kā arī jauniešu deju kopas "Rakstā" 5 gadu jubilejas vakars ar sadziedāšanos noslēgumā.

Piepildītā nedēļas nogale sākās jau ceturtdien, kad Pīterboro ieradās viesi no Latvijas: kora "Jumprava" dziedātāji. Kā stāsta Pīterboro Latviešu biedrības vadītāja Inese Asermane, šajā korī dzied tautiete, kura ilgu laiku bija dzīvojusi Lielbritānijā, bet pēc tam atgriezusies Latvijā. Radusies ideja, ka koris varētu viesoties pie Pīterboro Latviešu biedrības, jo tā rīko daudz un dažādus pasākumus. Pagājušajā vasarā Dziesmu svētku laikā latvieši no Pīterboro tikās ar kori "Jumprava". Tad arī tika pieņemts gala lēmums: koris brauks ciemos. 25 viesi tika uzņemti tautiešu mājās, tādējādi veidojas ģimeņu draudzība.

Piektdien viesi no Latvijas uzstājās Pīterboro Svētā Džona (Jāņa) baptistu baznīcā, dziedot dažādas garīgas dziesmas. Piemēram, Andreja Jurjāna "Uz augšu" un Pētera Vaska "Madrigal". Pasākums bija ļoti ļoti skaists," teic I. Asermane." Jau pati baznīca ir skaista un tur ir tik laba akustika, ka nebija vajadzīgi nekādi tehniski palīglīdzekļi."

Lasītākās ziņas valstī

Koncertā divas dziesmas a kapella dziedāja arī Pīterboro draugu kopa "Spiets". Tā šiem dziedātājiem bija pirmā uzstāšanās šogad.

Koncertu apmeklēja aptuveni pussimts skatīju, pārsvarā latvieši. Pēc koncerta bija burziņš ar kūciņām, smaklmaizītēm un loteriju, kurā varēja laimēt dzirkstošo vīnu un šokolādi.

Savukārt sestdien koris no Latvijas uzstājās vairāk angļu publikai, jo piedalījās plašākā muzikālā pasākumā Pīterboro Centrālparkā, kur dziedāja latviešu tautasdziesmas. Tās pašas dienas vakarā koris "Jumprava" ieskandināja jauniešu deju kopas "Rakstā" 5 gadu jubilejas pasākumu. Šo sarīkojumu kuplināja arī citas latviešu deju kopas, lietuviešu deju kopa, indiešu bungu priekšnesumi. Vakars noslēdzās latviskā garā: koris "Jumprava" sadziedājās ar publiku.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti