Dalies:

Latviju oficiālā vizītē apmeklē Viņu Karaliskās Augstības Veseksas grāfs un grāfiene

Latviju oficiālā vizītē apmeklē Viņu Karaliskās Augstības Veseksas grāfs un grāfiene
  • 09. Oct. 2018

2018. gada 9. un 10.oktobrī Latviju oficiālā vizītē apmeklēs Viņu Karaliskās Augstības Veseksas grāfs un grāfiene. Vizītes laikā Veseksas grāfs un grāfiene Rīgas pilī tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un Ivetu Vējones kundzi, kā arī piedalīsies svinīgā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ir plānota Viņu Karalisko Augstību Veseksas grāfa un grāfienes grāmatas dāvinājums Tautas grāmatu plauktam, informē Valsts prezidenta kancelejas Komunikāciju pārstāve Laura Jansone.

Vizīte būs veltīta Latvijas valsts simtgadei un stiprinās abu valstu divpusējās attiecības, kurās īpaša nozīme ir drošības un ekonomiskās sadarbības jautājumiem, kā arī latviešu diasporas jautājumiem.

Apvienotā Karaliste (AK) ir viens no svarīgākajiem Latvijas partneriem - abas valstis cieši sadarbojas gan divpusēji, gan arī Eiropas Savienībā (ES), NATO un citās starptautiskajās organizācijās. Lai arī AK izstājas no ES, Latvija turpinās ciešu un izvērstu sadarbību ar AK, īpaši drošības un tirdzniecības jautājumos.

Lasītākās ziņas valstī

AK ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas un Baltijas reģiona valstu sabiedrotajiem drošībā un aizsardzībā. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas AK ir sniegusi ievērojamu palīdzību aizsardzības struktūru veidošanā, reģionālās sadarbības attīstīšanā, kā arī apmācību jomā. Gan Rīgā izvietotajā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā, gan NATO spēku integrācijas vienībā strādā AK eksperti. AK regulāri piedalās militārās mācībās, NATO gaisa patrulēšanā Baltijas gaisa telpā un saskaņā ar NATO 2016. gada Varšavas samita lēmumu pilda NATO daudznacionālā bataljona ietvarnācijas pienākumus Igaunijā. Tas ir nozīmīgs ieguldījums visa Baltijas reģiona drošībā.

Latvijai un AK ir cieša sadarbība izglītībā. Ar Britu padomes atbalstu tiek organizēti dažādi kursi, semināri, konferences un skolotāju apmācības. Lielākā daļa Latvijas augstskolu ir noslēgušas sadarbības līgumus ar AK augstskolām, kas paredz studentu, pasniedzēju un zinātnieku apmaiņu.

Tāpat Latvijai un AK ir arī cieša sadarbība kultūrā, aptverot gandrīz visas kultūras jomas. Regulāra sadarbība norisinās gan kino, mūzikas, literatūras un vizuālās mākslas jomās, gan arī starp teātriem, muzejiem un nacionālajām bibliotēkām. Aprīlī Latvija kopā ar pārējām Baltijas valstīm goda viesu statusā piedalījās Londonas grāmatu tirgū, savukārt septembrī Latvijas mākslinieks Artūrs Analts ar ekspozīciju “Matter to Matter” ieguva galveno balvu Londonas Dizaina biennālē.

AK dzīvo lielākā Latvijas diaspora ārvalstīs - vismaz 100 000 iedzīvotāju. Strādājot AK, latvieši sniedz ieguldījumu gan Apvienotās Karalistes, gan arī Latvijas labklājības vairošanā, kā arī stiprina mūsu cilvēku personiskās saites.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti