Dalies:

Latvijas žurnālisti solidarizējas ar Krievijā apsūdzēto Rīgā bāzētā izdevuma "Meduza" žurnālistu

Latvijas žurnālisti solidarizējas ar Krievijā apsūdzēto Rīgā bāzētā izdevuma "Meduza" žurnālistu
Ivans Golunovs, Facebook
  • 09. Jun. 2019

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pauž atbalstu Krievijā apsūdzētajam Rīgā bāzētā interneta izdevuma "Meduza" žurnālistam Ivanam Golunovam, kurš ceturtdien tika aizturēts Maskavā it kā par narkotisko vielu tirgošanu. Tagad viņam piespriests mājas arests.

Žurnālists apgalvo, ka narkotisko vielu paciņas, kas tika atrastas pie viņa, kāds tur ir speciāli ielicis. Turklāt žurnālists apgalvo, ka aizturēšanas laikā esot piekauts un viņam atņemts telefons, lai neļautu sazvanīt advokātu. Viņa priekšnieks uzskata, ka viņš tiek vajāts savas profesionālās darbības dēļ. Golunova kolēģi zina stāstīt, ka viņš pēdējos mēnešus saņēmis draudus.

Aizturēšanas apstākļi, žurnālista dzīvokļa pārmeklēšana, tūlītēja varai pakļāvīgu mediju iesaistīšana Golunova lietas atspoguļošanā Latvijas žurnālistus pārstāvošajai organizācijai liek domāt, ka lieta ir plānota provokācija pret žurnālistu, teikts LŽA paziņojumā.

Lasītākās ziņas valstī

LŽA norāda, ka Golunovs ir viens no labākajiem "Meduza" pētnieciskajiem žurnālistiem, daudzu izmeklējošu materiālu autors. Žurnālista atbalstam Krievijā turpinās dažādas akcijas, bet otrdien, 11.jūnijā, atbalsta pikets notiks arī pie Krievijas vēstniecības Rīgā.

Golunovs portālam "Meduza" rakstījis par Maskavas mērijas publiskajiem iepirkumiem, kā arī atkritumu un apbedīšanas biznesu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti