Dalies:

Latvijas vēstnieks Zviedrijā tiekas ar latviešu bērniem un jauniešiem

Latvijas vēstnieks Zviedrijā tiekas ar latviešu bērniem un jauniešiem
  • 19. Dec. 2017

16.decembrī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams un vēstniecības padomniece Elīna Tanne apmeklēja Stokholmas Latviešu skolas Ziemassvētku svinību pasākumu. Vēstnieks uzrunāja klātesošos bērnus un vecākus, novēlot uzturēt latviešu valodu un kopt latviskas tradīcijas. Sirsnīgā pasākuma gaitā bērni uzstājās ar priekšnesumiem, gan dejojot, gan muzicējot, gan izrādot pašu sacerētu ludziņu.

Stokholmas latviešu skolu regulāri apmeklē ap 100 bērniem. Mācības notiek katru sestdienu 10 grupās – 2 bērnudārza grupiņās un 1.-8. klasē. Papildus iknedēļas mācībām, skola lielu uzmanību velta latvisko tradīciju izkopšanai – tiek kopīgi svinēti Ziemassvētki, Mārtiņi, Lieldienas un citi gadskārtu svētki.

Tāpat vēstnieks apmeklēja arī Stokholmas jauniešu klubiņa tikšanos, lai apsveiktu jauniešus Ziemassvētkos. Nesen izveidotais jauniešu klubiņš apvieno latviešu jauniešus, kas jau pabeiguši latviešu skolu, tomēr vēlas uzturēt kontaktus un darboties latviešu sabiedrībā. Tā ir jauniešu pašu iniciatīva, kuru atbalsta arī Zviedrijas latviešu apvienība un arī Eiropas latviešu apvienība.

Foto: Latvijas vēstniecība Zviedrijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti