Dalies:

Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams atklāj filmas “Melānijas hronika” izrādi Stokholmā

Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams atklāj filmas “Melānijas hronika” izrādi Stokholmā
  • 15. Jun. 2018

13.jūnijā Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams ar uzrunu atklāja filmas “Melānijas hronika” izrādi Stokholmā Klarabiografen kinoteātrī. Skatītāju vidū bija Zviedrijas politiķi un amatpersonas, Zviedrijas ārlietu ministrijas, diplomātiskā korpusa un akadēmisko aprindu pārstāvji, kā arī Stokholmas latviešu sabiedrība un Latvijas draugi.

Vakarā atklāšanā vēstnieks Marģers Krams uzsvēra, ka Latvijas simtgadu vēsture ir gan stāsts par varonību, gan arī traģiskas lappuses, kas saistītas ar padomju okupācijas gadiem un režīma represijām. Pieminot pirmajā deportācijas vilnī 1940.gada 14.jūnijā aizvestos, iepazīstinām Zviedrijas publiku ar filmu, kas stāsta par sievieti, kas spēja izdzīvot skarbajos izsūtījuma apstākļos, līdznesdama Latvijas brīvības ideju.  Ar filmas tapšanas ideju un gaitu iepazīstināja tās producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe. Pirms seansa notika neliela neliela pieņemšana ar tradicionālo Latvijas produktu degustāciju.

Šī ir pirmā filmas izrāde Zviedrijā, bet ar vēstniecības gādību filma būs pieejama arī skatītājiem Gēteborgas kultūras festivāla laikā. Filmas “Melānijas hronika” demonstrēšana ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti