Dalies:

Latvijas vēstnieks Ukrainā atklāj filmas “Volontieri” pirmizrādi

Latvijas vēstnieks Ukrainā atklāj filmas “Volontieri” pirmizrādi
  • 17. Jun. 2016

14. jūnijā ar Latvijas vēstniecības Ukrainā atbalstu kinoteātrī "Odesa - kino" notika latviešu režisora Jāņa Vingra filmas "Volontieri" pirmizrāde. Filma stāsta par brīvprātīgajiem, kuri nesavtīgi palīdz Ukrainas karavīriem.

Uz filmas prezentāciju no Latvijas ieradās režisors, kā arī piedalījās filmas galvenie varoņi. Filmas pirmizrādi atklāja Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns. Uzrunājot filmas skatītājus, J. Poikāns pauda gandarījumu par spēcīgo pilsonisko atbildību, ar kādu daudzi ukraiņi iesaistās savas valsts stiprināšanā un aizstāvēšanā. Vienlaikus vēstnieks pieminēja traģisko lappusi pirms 75 gadiem, kad Staļina režīma represiju laikā tika salauzti daudzu tūkstošu iedzīvotāju likteņi Baltijas valstīs, kā arī Ukrainas un Baltkrievijas rietumos.

Pēc filmas notika spraiga skatītāju diskusija ar režisoru un brīvprātīgajiem. Klātesošie bija vienisprātis, ka filma iespaidīgā veidā stāsta par Ukrainas austrumos notiekošo traģēdiju un Ukrainas karavīru, kā arī brīvprātīgo varonību. Tieši tāpēc nepieciešams filmu aktīvi izrādīt kā Ukrainā, tā arī Latvijā un Rietumeiropā. Filmā redzētais atstāja dziļu iespaidu arī uz pašiem ukraiņiem, kuriem situācija ir šķietami zināma, tomēr režisora dokumentētie kadri atklājuši to, ko ir praktiski neiespējami ieraudzīt ziņu raidījumos.

Lasītākās ziņas valstī

Filma ir uzņemta 2015. gada jūnijā, augustā un oktobrī Ukrainas pretteroristiskās operācijas zonā (ATO). Filmas mērķis bija parādīt brīvprātīgo bezprecedenta palīdzību, varonību un pašaizliedzību karā pret Krievijas agresiju Donbasā.

“Lai arī šis ir tikai mazs pilieniņš kā pretstats Krievijas propagandas jūrai, bet es ticu, ka “Volontieri” spēj pasaulei pastāstīt par īstu karu Ukrainā,” paudis filmas režisors.

Speciāli šai filmai komponists Andris Vilcāns, kurš dzīvo ASV, uzrakstījis mūziku - fantasmagoriskas skaņas, kas papildina filmā notiekošo.

Filmas treileris pieejams youtube.com

Foto: Publicitātes foto

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti