Dalies:

Latvijas vēstnieks piedalās Baltijas valstu simtgades svinībās Vašingtonas Universitātē

Latvijas vēstnieks piedalās Baltijas valstu simtgades svinībās Vašingtonas Universitātē
  • 05. Mar. 2018

2. martā Vašingtonas Universitātē (Sietlā, Vašingtonas pavalstī) svinīgi tika atzīmēta Baltijas valstu simtgade. Svinīgajos pasākumos piedalījās arī Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Vašingtonas Universitāte ir vienīgā augstskola ASV, kurā Skandināvijas departamenta paspārnē ir izveidota Baltijas valstu studiju programma. Līdztekus pārējiem mācību priekšmetiem amerikāņu un citiem studentiem ir iespēja apgūt arī latviešu, igauņu un lietuviešu valodas. Universitātē doktorantūras līmenī studē divi studenti no Latvijas.

Vizītes laikā Sietlā vēstnieks tikās ar Vašingtonas Universitātes vadību, apmeklēja vietējos studentus latviešu valodas nodarbībā, kā arī klausījās Universitātes kora koncertu, kas dziedāja Baltijas valstu tautu valodās. Vēstnieks sniedza lekciju par Latviju un piedalījās kopīgā diskusijā par ekonomisko attīstību Baltijas valstīs. Vašingtonas Universitāte ir starp labākajām universitātēm ASV, īpaši izceļoties ar savām medicīnas, inženierzinātņu un dažādu valodu studijām.

Dienu iepriekš vēstnieks viesojās ASV informācijas tehnoloģiju milža Microsoft galvenajā mītnē Sietlā. Microsoft inženieri demonstrēja jaunākos tehnoloģiju sasniegumus kiberdrošības, mākslīgā intelekta un autonomās autobraukšanas jomā. Vērts atzīmēt, ka Microsoft ir ļoti gandarīti par sadarbību ar Latviju, īpaši kopš pagājušā gada septembrī atklāts Microsoft Inovāciju centrs Latvijas Universitātē.

Vēstnieks Teikmanis viesojās arī Snohomišas pašpārvaldē (Snohomish County), kur pārrunāja dinamisko attīstību augsto tehnoloģiju jomā un sadarbības iespējas ar Latviju un tās universitātēm. Pašpārvaldes pārstāvji iepazīstināja vēstnieku ar pašpārvaldes rezolūciju, kas pieņemta par goda viņa vizītei un apsveica ar simts gadiem kopš Latvijas valsts proklamēšanas.

Vašingtonas pavalsts ar lielāko pilsētu Sietlu ir viens no nozīmīgākajiem tehnoloģiju centriem ASV. Īpašās investīciju politikas dēļ tajā savu darbību sākuši tādas ASV pazīstamas kompānijas kā Microsoft, Amazon, Starbucks, Boeing u.c. Jau ilgstoši Sietlā darbojas arī Latvijas goda konsuls Stīvens Žirskis (Stephen Zirsky).

Foto: Latvijas Republikas vēstniecība ASV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti