Dalies:

Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis viesojās izstādē “Baltijas kaimiņi svin 100”

Latvijas vēstnieks Lietuvā Einars Semanis viesojās izstādē “Baltijas kaimiņi svin 100”
  • 21. Jun. 2018

Š.g. 20. jūnijā vēstnieks Einars Semanis viesojās Kauņā, lai apskatītu izstādi “Baltijas kaimiņi svin 100” M. K. Čurļoņa Nacionālajā mākslas muzejā Kauņā Mykolas Žilinskas mākslas galerijā. Izstādē apskatāmi Latvijas un Igaunijas mākslinieku darbi – gan pirmskara, gan padomju laika, gan pēc neatkarības atgūšanas. Tāpat izstādīti dažādu žanru mākslas darbi, tai skaitā eļļas un grafikas. Izstāde papildināta ar plakātiem un fotogrāfijām par izstādēm. Kā norādīja vēstnieks, “tas padara šo izstādi īpašu, skaistu, iespaidīgu un interesantu”.

Vēstnieks izteica lielu pateicību M.K. Čurļoņa Nacionālās mākslas muzeja Kauņā ilggadīgajam direktoram Osvaldas Daugelis. Viņš devis lielu ieguldījumu Latvijas mākslas popularizēšanā Lietuvā un Latvijas – Lietuvas kultūras sakaru veicināšanā. Vēstnieks bija īpaši priecīgs par O. Daugeļa kunga lieliskajām latviešu valodas zināšanām.

Izstāde tika atklāta š.g. 14. jūnijā un būs apskatāma visu vasaru - līdz š.g. 2. septembrim. Tā ir veltīta Baltijas valstu simtgadēm. Izstāde dod lielisku iespēju iepazīties ar 20.gs. Latvijas un Igaunijas mākslinieku darbiem. No Latvijas izstādē apskatāmi V. Purvīša, L. Liberta, V. Tones, U. Skulmes, Dž. Skulmes, G. Kroļļa, A. Kalnača, B. Baumanes, A Egles, R. Sutas u.c. darbi. Visi izstādītie darbi ir no M. K. Čurļoņa Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, kas papildināti ar informāciju no Kauņas Tehnoloģiju universitātes bibliotēkas, Lietuvas Centrālā valsts arhīva un Lietuvas Literatūras un mākslas arhīva.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti