Dalies:

Latvijas vēstnieks Lietuvā būs Einars Semanis

Latvijas vēstnieks Lietuvā būs Einars Semanis
  • 16. Jun. 2015

15. jūnijā Valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgā ceremonijā Melngalvju namā pasniedza akreditācijas vēstules topošajam Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Lietuvas Republikā Einaram Semanim.

Darbu Ārlietu ministrijā Einars Semanis uzsāka 1993. gadā. Vairāk nekā 20 gadus ilgajās diplomātiskā dienesta gaitās Einars Semanis Ārlietu ministrijā darbojies dažādos amatos, tostarp bijis vēstnieks Ķīnas Tautas Republikā, Somijas Republikā, Polijas Republikā, kā arī nerezidējošais vēstnieks Bulgārijas Republikā un Rumānijā.

Šobrīd viņš vada Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkciju, kā arī pilda nerezidējošā vēstnieka pienākumus gan pie Svētā Krēsla, gan Neatkarīgajā Militārajā un Hospitālajā Svētā Jeruzalemes Jāņa, Rodas un Maltas Ordenī. Vēstnieks E. Semanis pašlaik ir arī Latvijas Republikas pārstāvis Eiropas Savienības darba grupā Cīņai pret Ebolas vīrusu (Ebola Task Force).

Lasītākās ziņas valstī

Einars Semanis ir ieguvis doktora grādu filozofijā, papildinājis zināšanas politikas zinātnē Oslo, kā arī bijis Latvijas Universitātes Politikas zinātnes katedras vadītājs.

Par nopelniem starpvalstu attiecību stiprināšanā vēstniekam E. Semanim ir piešķirti Somijas, Polijas un Maltas Ordeņa augstākie apbalvojumi. Viņš ir arī Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris.

Einars Semanis šajā amatā nomainīs vēstnieku Mārtiņu Virsi, kurš savukārt kļūs par ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Baltkrievijas Republikā.

Latvijas un Lietuvas politiskais dialogs ir regulārs un aktīvs visdažādākajos līmeņos. Abas valstis saista laba sadarbība, kopīgas intereses Baltijas jūras reģionā un cieša partnerība Eiropas Savienības un NATO ietvaros. Sekmīga praktiskā sadarbība izveidojusies starp valstu parlamentiem, nozaru ministrijām, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām. Latvijas un Lietuvas vēsturiskais mantojums un iedzīvotāju ciešie personiskie kontakti rada vidi intensīvai sadarbībai nevalstiskā līmenī, ļauj īstenot pārrobežu projektus un veicina sadarbību kultūras, izglītības, tūrisma un citās jomās.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti