Dalies:

Latvijas vēstnieks Krievijā atklāj Latviešu skolas Maskavā 25. mācību gadu

Latvijas vēstnieks Krievijā atklāj Latviešu skolas Maskavā 25. mācību gadu
  • 19. Sep. 2018

Sestdien, 15. septembrī, Latvijas vēstniecības Krievijā aizgādībā esošajā Latviešu skolā Maskavā notika jaunā mācību gada atklāšanas pasākums.

Atklājot mācību gadu, Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš novēlēja jaunajiem skolēniem sekmīgu un pieredzi papildinošu gadu, kā arī uzsvēra šī mācību gada nozīmīgumu. Pirmkārt, nākošā gada februārī skolai apritēs 25 gadi, kopš to atvēra bijušais Latvijas vēstnieks Krievijā Jānis Peters. Otrkārt, šī gada novembrī tiks atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadiena.

Tāpat Latvijas vēstnieks atzīmēja to, ka šajā mācību gadā, skolā tiks mācīta arī Latvijas vēsture, kura, ģeopolitiskās situācijas iespaidā, bieži tiek sagrozīta. Tāpēc to ir it īpaši svarīgi mācīt jaunākajiem Latvijas diasporas pārstāvjiem Maskavā.

Lasītākās ziņas valstī

Mācību gada atklāšanas pasākumu ieskandināja un ar dejām ierībināja Amatas novada folkloras kopa “Ore”, kuri arī iepazīstināja skolēnus un to vecākus ar kokles spēlēšanas un diega leļļu taisīšanas mākslu.

Šogad Latviešu skolā tika uzņemti 42 skolēni, no kuriem 12 to apmeklēs pirmo reizi. Skolēnus apmācīs septiņi skolotāji, kuri pasniegs latviešu valodu, vēsturi, mākslu un mūziku. Kopš 2016. gada skolas vadītāja ir Antra Levova.

Avots: Latvijas vēstniecība Krievijā

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti