Dalies:

Latvijas vēstnieks Korejā ar Korejas premjerministra vietnieku pārrunā sadarbību izglītībā un zinātnē

Latvijas vēstnieks Korejā ar Korejas premjerministra vietnieku pārrunā sadarbību izglītībā un zinātnē
  • 08. Mar. 2016

8.martā vēstnieks Pēteris Vaivars apmeklēja Sedžonas pilsētā izvietoto centrālās valdības kompleksu, kur iepazīšanās vizītē tikās ar Korejas premjerministra vietnieku un izglītības ministru Džunsiku Lī (Lee, Joon-sik). Tikšanās laikā vēstnieks atzīmēja Latvijas un Korejas izglītības ministru tikšanos Rīgā 2015.gadā ASEM (Asia Europe Meeting) izglītības ministru sanāksmes laikā, kurā abu pušu ministri vienojās par ciešāku sadarbību studentu, zinātnieku pieredzes apmaiņā un svešvalodu apmācības jautājumos.

Vēstnieks informēja, ka Latvija aktīvi aicina Korejas studentus pieteikties stipendijām un doties studēt uz Latviju. Ministram tika nodots korejiešu valodā sagatavots materiāls ar lūgumu to izplatīt iespējamiem interesentiem arī ar Korejas Izglītības ministrijas starpniecību. Vēstnieks pozitīvi novērtēja Korejas studiju centra atklāšanu Latvijas Universitātē šī gada februārī.

Premjerministra vietnieks apveica Latviju ar vēstniecības atklāšanu Seulā un pirmā rezidējošā vēstnieka akreditāciju. Vēstniecības klātbūtne valstī veicinās sadarbību izglītībā un zinātnē. Korejas puse ir ieinteresēta meklēt kopīgās intereses un apmainīties pieredzē ar Latviju. Pašreiz ar Korejas valdības stipendijas atbalstu Korejā studē 2 studenti no Latvijas, taču šo skaitu ir iespējams palielināt, jo ikgadējā programmā ārvalstu studentiem tiek piedāvātas 800 vietas.

Lasītākās ziņas valstī

Sarunā tika panākta vienošanās par ekspertu diskusijas organizēšanu, lai kopīgi uzsāktu konkrētiem sadarbības projektiem zinātnes lomā.

Foto: Latvian Foreign Ministry

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti