Dalies:

Latvijas vēstnieks Kanādā uzrunā Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā pilnsapulci un Padomes sesiju

Latvijas vēstnieks Kanādā uzrunā Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā pilnsapulci un Padomes sesiju
  • 10. Apr. 2018

Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums pēc Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā ielūguma piedalījās, kā arī uzrunāja Kanādas latviešus ikgadējā LNAK pilnsapulcē un Padomes sesijā, kas notika Kanādas Latviešu centrā Toronto 6.-7. aprīlī.

Vēstnieks uzrunā pateicās par lielisko sadarbību, kas izveidojusies ar tautiešiem, un aicināja turpināt kopdarbu Latvijas Republikas simtgades gadā tā, lai tas aktivizētu, mobilizētu, kā arī vienotu visus.

Vēstnieks izteica patiesu gandarījumu par sesijā valdošo aktivitāti un konstruktīvismu, norādot, ka tieši atsaucība un atbalsts ir labs pamats sadarbībai teritoriāli plašajā Kanādā. Vēstnieks aicināja būt drošiem un radošiem, atbalstīt labas iniciatīvas, nebaidīties, ja kaut kas no iecerētā neizdodas uzreiz, bet mēģināt vēlreiz un nepagurt. Vēstnieks izteica gandarījumu, ka vairāki iepriekš izteiktie rosinājumi kā Latvijas karoga, simtgades koku stādīšanas akcijas, u.c. gūst atsaucību un, ka jau ir “iespaidīgs saraksts”, kur tas notiks. Svētku kulminācijai būtu jābūt 18. novembrī un Latvijas vēstniecība labprāt to atbalstīs. Simtgades svinības būs arī pēc tam un būtu svarīgi, ka esošais garīgais pacēlums turpinātos. Vēstnieks augstu novērtēja kultūras un izglītības darbu, kā arī pateicās par atbalstu, ko saņem no tautiešiem dezinformācijas cīņā, norādot, ka Kanādas kareivju klātbūtne Latvijā ir devusi pozitīvo drošības un solidaritātes izjūtu. Vēstniecība turpinās aktīvi tikties ar kareivjiem un palīdzēs tiem gatavoties dienestam Latvijā. Vēstnieks aicināja arī citur pie iespējas, pateikties kanādiešiem par šo sabiedroto misiju un izteica gandarījumu, ka vēl viena iniciatīva realizējas, ka jau 5. maijā Kanādas bruņoto spēku trešās rotācijas pārstāvji varēs viesoties Kanādas Latviešu centrā Toronto, kur iepazīsies ar mūsu kultūru, vēsturi un Kanādā esošajiem tautiešiem.

Vēstnieks informēja par Saeimas vēlēšanu norisi 6. oktobrī, atgādinot par pasēm un to derīgumu, kā arī par vēlmi dot iespēju piedalīties vēlēšanās 5 vietās – Otavā, Toronto, Monreālā, Vankūverā un Edmontonā.

Vēstnieks Eihenbaums izteica gandarījumu un prieku iepazīties un apspriest sadarbības iespējas arī ar Amerikas Latviešu apvienības, Pasaules Brīvo latviešu apvienības ģenerālsekretāru, biroja vadītāju, "Latvian Dimensions" redaktoru Raitu Eglīti.

Vēstnieks apsveica vienbalsīgi un atkārtoti ievēlēto LNAK prezidentu Andri Ķesteri, kā arī jaunos Kanādas LNAK pārstāvjus Pasaules Brīvo latviešu apvienībā - Juri Ķeniņu un Elitu Pētersoni, izsakot pārliecību, ka kopdarbs būs ražīgs.

Foto: Aivars Vinters

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti